Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка Ресурси
Меню Закрити

Особовий архівний фонд
Романов Павло Іванович

Романов П. І..

 

Маркер Скачати опис особового архівного фонду

Романов П. І.

Романов Павло Іванович
(25.12.1911 – 21.11.1987), український пам’яткознавець та краєзнавець міста Харкова, громадський діяч

Біографічна довідка

Павло Романов народився в Харкові 25 грудня 1911 р. Навчався в середній школі на Журавлівці. 1934 р. закінчив Харківський робітничий університет, опанувавши спеціальність «Цивільне та промислове будівництво». Працював на підприємствах м. Харкова, зокрема : заводі № 75 (1943–1948 рр.); у Тресті «Південний автопромбуд» (1949–1953 рр.), на 8-му Державному вальничному заводі (з 1953 до кінця 1976 рр.). Нагороджений медаллю «Ветеран праці».

Не маючи спеціальної мистецтвознавчої освіти, глибоко вивчав історію рідного міста, особливо пам’ятки архітектури. Самостійно працював із джерелами в музеях, архівах, книгозбірнях, ретельно систематизовував зібраний матеріал. Брав активну участь у праці Харківської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, головував (з 1971 р.) у первинному осередку на 8-му ДВЗ. На громадських засадах плідно співпрацював із краєзнавчим відділом ХДНБ ім. В. Г. Короленка (тепер відділ Україніки). Увійшов до авторського колективу путівника «Харьков : архитектура, памятники, новостройки» (видання 1976 та 1987 рр.) ; з історії архітектури написав низку пам’яткознавчих і біографічних розвідок. Серед його неопублікованих рукописів – монографія про архітектора Олександра Палицина, альбом, присвячений архітекторові Євгенові Васильєву.

1985 р. переніс інсульт. Разом із дружиною впорядкував зібрані пам’яткознавчі та краєзнавчі матеріали й публікації періодичних видань. Похований на 14-му міському кладовищі.

У 1988–1989 рр. дружина П. І. Романова, Євдокія Олександрівна, подарувала всі чоловікові матеріали ХДНБ ім. В. Г. Короленка за його особистим бажанням. Рукописи, конспекти, записники, бібліографічні матеріали, листи, частково також і світлини надійшли до відділу рідкісної й рукописної книги, склавши окремий фонд. Фотографії та листівки переважно надійшли до відділу краєзнавства (тепер Україніки).

 

Маркер Скачати опис особового архівного фонду

Романов П. І.