Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка Бібліотека
Меню Закрити

ХДНБ ім. В. Г. Короленка – хаб цифрової освіти

Бібліотека – хаб цифрової освіти

3 березня 2020 року Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка стала офіційним хабом Національного проєкту Освітньої онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта».

11 січня 2020 року був підписаний меморандум між Міністерством цифрової трансформації та Українською Бібліотечною Асоціацією, завдяки якому близько 6 000 комп’ютеризованих бібліотек по всій країні долучилися до проєкту. 

Хаби цифрової освіти — це простори, куди може завітати кожний громадянин та безкоштовно отримати доступ до платформи «Дія. Цифрова освіта», щоб пройти навчання з цифрової грамотності, отримати консультації й допомогу працівників, та отримати сертифікати. Хаби допомагають людям, які не мають власних гаджетів зрозуміти, як ними користуватися, а також освоїти необхідні навички для того, щоб безпечно поводитись у цифровому світі та цифровому суспільстві.

У інтернет-центрах бібліотеки як партнера платформи усім охочим надається безкоштовний доступ до Національної онлайн-платформи для опанування цифровими навичками.

Довідка

Бібліотека має чималий досвід навчання відвідувачів комп’ютерній грамотності, використання онлайн-сервісів та сучасних каналів цифрової комунікації. Перший інтернет-центр для користувачів бібліотеки було створено у 2003 році. У 2009 році було Відкрито Пункт Доступу Громадян до офіційної інформації. У 2010 та 2013 роках відбувалося оновлення комп’ютерів і програмного забезпечення для першого інтернет-центру бібліотеки.

У 2011 році було відкрито другий інтернет-центр, а у 2017 році на його базі було створено інформаційно-ресурсний центр (ІРЦ) у межах проєкту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є однією з ініціатив інфраструктурної програми для України на замовлення Уряду Німеччини та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Два інтернет-центри ХДНБ надають такі можливості: використовувати зручну та просту систему комунікацій: голосового зв’язку (за допомогою скайпу), обміну текстовими повідомленнями в режимі реального часу, запису й передачі голосових повідомлень, відеофайлів; пройти безкоштовні курси з основ комп’ютерної грамотності та роботи в інтернеті, «Смартфон», отримати консультації, а також взяти участь в онлайн-тренінгах.

У 2012 році було започатковано соціальний проєкт ХДНБ «Цифрова грамотність для людей старшого віку». 20 листопада 2013 року розпочав роботу Клуб «КЛІК» на базі інтернет-центру відділу інформаційно-бібліографічної роботи. У січні 2018 року на базі ІРЦ створено Клуб «Онлайн». Клуби об’єднують інтернет-користувачів пенсійного віку, які пройшли курси з основ комп’ютерної грамотності.

У читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів є робоче місце для надання доступу до баз даних з актуальних питань патентної інформації та стандартизації, інформації про стандарти з інформації, бібліотечної та видавничої справи чинні на території України.

Слідкуйте за досягненнями проєкту «ХДНБ ім. В.Г. Короленка – хаб цифрової освіти» на сайті бібліотеки та у соціальних мережах використовуючи хештег #ХДНБ_цифрова_освіта.