
13/11/2024
Зустріч з Анною Гін та презентація її книги «Як ти там?» в Покотилівській дитячій бібліотеці
Харків. Лютий 2022… «Як ти там?» – звучить чи не в кожній слухавці або навушниках смартфона. Слова, до болі знайомі кожному українцю, що стали справжнім лейтмотивом цієї страшної війни. «Анна, як ти? Як ти там? Як ти там?…» – у харківської журналістки й письменниці Анни Гін не замовкав телефон. Писали й телефонували друзі та знайомі Анни після страшного прильоту на Салтівці в 2022 році, який стався зовсім поруч.
Ось так і виникла назва книги «Як ти там?», яку пані Анна почала писати ще на початку повномасштабного вторгнення, перебуваючи на 17 поверсі будинку, вікна якого виходять у сторону кордону з РФ. Письменниця стала очевидицею того, як страждало її рідне місто, бачила ракети не на екрані телевізора, а з вікна власної квартири. Так виникла думка розповісти правду про цю жорстоку й несправедливу війну.
Сьогодні, 13 листопада 2024, знову повітряна тривога. Анна Гін швидко гортає новини в телефоні… Знову приліт, знову на Салтівці. Руйнування, дякувати Богу, без жертв…
Нині жити у Харкові – це щоночі лягати в ліжко й не знати, чи доживеш до ранку. Звучить пафосно, але це абсолютно реальна, навіть дещо буденна історія міста. Кожної ночі, кожної миті…
Такими словами в Покотилівській дитячій бібліотеці розпочалася зустріч з Анною Гін та презентація її книги «Як ти там?», організовані фахівчинями ХДНБ ім. В. Г. Короленка Олександрою Крутас та Людмилою Ткаченко. Крім відвідувачів дитячої книгозбірні, гостями заходу були читачі місцевої бібліотеки для дорослих та учні Покотилівського ліцею № 2.
Пані Анна розповіла присутнім, як у лютому 2022 року розпочала писати свій щоденник війни. Згодом кожна його історія увійшла до книги, яку авторка хотіла назвати «нескінченним лютим», навіть назву придумала – «88 лютого». Але згодом змінила її на «Як ти там?».
Книга «Як ти там?» – щира правда про війну, про те, що відбувалося, як змінювалося місто, як змінювалися люди. Про відчуття жахливої тривоги, про уламки ракет, що стирчали в дворі її багатоповерхівки, про знайомих, які загинули. Кожен запис знаходить відгук у серці читача, адже кожний харків’янин починав і досі починає свій день з питання «Як ти там?», турбуючись про близьких.
Дякуємо пані Анні за відвертість, за те, що поділилася своєю історією з нашими читачами. Учасники зустрічі – дорослі й діти – побажали їй світла й тепла, найскорішої перемоги, успіхів, щоб її шлях завжди освітлювало сонце.
Про що думала та що відчувала письменниця Анна Гін, перебуваючи у прифронтовому Харкові, можна дізнатися, взявши книгу на міському абонементі нашої бібліотеки.