Логотип  ХДНБ ім. В.Г.Короленка лінк на головну.Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка Бібліотека
Меню Закрити

Проєкт «Збережіть українську культуру»

ПІДТРИМАЙТЕ ХАРКІВСЬКУ ДЕРЖАВНУ НАУКОВУ БІБЛІОТЕКУ
ім. В.Г.КОРОЛЕНКА

ХДНБ ім. В. Г. Короленка була заснована у далекому 1830 р. невеликою групою меценатів – людей, які вірили, що знання – це основа прогресу та процвітання. Відтоді минуло майже двісті років, відбулися дві світові війни, декілька революцій, руйнівна німецька окупація і жорстокий сталінський терор. Проте монументальна будівля книгозбірні і досі прикрашає наш рідний Харків. Ця споруда була зведена 1901 р. за проєктом славетного українського архітектора, академіка Олексія Бекетова і стала одним із символів міста.

Нині, ХДНБ ім. В. Г. Короленка є найбільшою бібліотекою Східної України. На жаль, весною 2022 р. внаслідок російських обстрілів книгозбірня зазнала значних руйнувань і була вписана в скорботний перелік ЮНЕСКО пошкоджених культурних об’єктів України. Унікальний бібліотечний фонд, що формувався протягом всього часу існування бібліотеки, опинився під загрозою знищення. Це десятки тисяч видань, що є частиною культурної спадщини держави.

Завдяки волонтерській допомозі громадських організацій, фінансовій підтримці міжнародних фондів бібліотека отримала частину матеріалів для тимчасового убезпечення фонду. На жаль, для остаточного відновлення необхідні значні кошти.

За підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України і телеком-оператора «Vodafone Україна» створено проєкт «Збережіть українську культуру», завданнями якого є фіксація військових злочинів російської армії проти пам’яток культури України та залучення меценатів, донорів, представників світових урядів до збереження, відбудови і відновлення української культурної спадщини.

Сьогодні кожен може стати меценатом, захисником української культури. Адміністрація та співробітники бібліотеки заздалегідь вдячні кожному за будь-який внесок у збереження та відновлення цієї культурно-просвітницької установи.

Підтримайте  бібліотеку
Підтримати: у гривні

Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка
IBAN: UA968201720313231004301003565
Банк: ДКСУ
ЄДРПОУ 02226174
Призначення платежу: Благодійні внески на утримання установи

Щоб стати патроном, слід зв’язатися за адресою: restore@mkip.gov.ua