
15/07/2025
Тисячолітня традиція єдності, свободи та гідності
Тематична виставка
Щороку 15 липня у нашій країні відзначається День Української Державності — свято, започатковане у 2021 році, що збігається з Днем хрещення Київської Русі.
До цієї дати фахівцями соціокультурного центру нашої бібліотеки була організована тематична виставка «Тисячолітня традиція єдності, свободи та гідності», експонована у Немишлянському терцентрі. Огляд представленої на ній літератури зробила фахівчиня соціокультурного центру Олександра Крутас.
Виставка розповіла про понад тисячолітню історію державотворення нашої країни, що на різних етапах своєї історії називалася по-різному: Русь, центром якої був Київ, Галицько-Волинське князівство, Велике Князівство Литовське, Руське і Жемайтське, що стали спадкоємцями Київської Русі, Гетьманщина, а на початку ХХ століття — УНР та ЗУНР, об’єднані в Соборну Україну в січні 1919-го.
Бесіда про державність проходила у форматі запитань і відповідей. З літератури, представленої на виставці, можна було дізнатися про те, що таке державність, суверенітет, незалежність, територіальна цілісність, правова система, інститути влади, історичний досвід та національна ідентичність.
Також висвітлювалися питання становлення та розвитку народовладдя на українських землях із найдавніших часів до сучасності; участі народу у вирішенні державних та місцевих справ на кожному історичному етапі; правової природи та соціально-економічного потенціалу соціальної правової держави.
З часу здобуття незалежності Україна послідовно позиціонувалася як правова й демократична держава, для якої найвищим імперативом є суверенна воля народу.
Попри тривалі періоди перебування України у складі сусідніх держав, державність була властива українському народові як при наявності держави, так і при її відсутності.
На виставці було безліч цікавої літератури: від наукових монографій до практичних посібників для всіх небайдужих до історії України — науковців, студентів, дорослих та дітей.
Аніщук Н. В. Історія і перспективи української державності : навчально-методичний посібник / Н. В. Аніщук. — Одеса : Юридична література, 2021. — 88 с.
Настільна книга громадянина / К. Б. Левченко, С. С. Чернявський, А. В. Дунебабін та ін. — Харків : Фоліо, 2021. — 734 с.
Народовладдя в Україні: глобалізаційні виклики : монографія / Р. О. Стефанчук, С. О. Кузніченко, І. М. Мищак та ін. — Одеса : Видавничий дім «Гельветика», 2020. — 764 с.
Черняк П. І. Глибинна українська державність: неупереджені нотатки та роздуми / П. І. Черняк. — Київ : Фенікс, 2020. — 240 с.
Учасники зустрічі мали змогу погортати книги, дізнатися про авторів і видавництва, щоб у майбутньому навідатися до книгозбірні та детальніше ознайомитися з уподобаними виданнями. Пані Олександра відповіла на питання, як записатися до бібліотеки та що для цього потрібно.
Насамкінець домовилися про наступну зустріч у серпні, на День Незалежності.
Віримо, переможемо!