
21/02/2025
Творча зустріч з поетом та краєзнавцем Олександром Підкопаєм
Презентація книги у Покотилівській дитячій бібліотеці
У п’ятницю, 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови в Покотилівській дитячій бібліотеці відбулася творча зустріч з Олександром Підкопаєм — поетом, прозаїком і талановитим краєзнавцем. На зустрічі була присутня завідувачка соціокультурного центру нашої книгозбірні Олександра Крутас.
І чого ж тут тільки не було…
На зустріч до бібліотеки завітав перший заступник Височанського селищного голови Іван Михайличенко, молодий енергійний чоловік, який щиро привітав учнів та дорослих із Міжнародним днем рідної мови. Було дуже приємно, що місцева влада опікується бібліотекою, допомагає у господарських справах, цікавиться тим, чи затишно і комфортно юним читачам та їх батькам.
Про Міжнародний день рідної мови, історію цього свята та про те, як його відзначають у різних країнах розповіла Лідія Бондаренко, завідувачка культурно-просвітницького відділу Науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ», давня партнерка соціокультурного центру.
Олександра Крутас розповіла цікаві факти з історії української мови й прочитала вірші українських поетів М. Рильського, В. Сосюри та П. Тичини, присвячені рідній мові. Розповіла і про розмовні клуби проєкту «Єдині», члени яких удосконалюють свої знання з української мови, а також провела вікторину «Чи знаєте ви українську?». Юні учасники зустрічі згадали українські прислів’я та приказки, загадки, пісні та фразеологізми. А найбільш активні отримали смачні призи, які пані Олександра завбачливо прихопила із собою.
Ну і звичайно, справжнім хітом зустрічі стала презентація нової книги Олександра Підкопая «Мерефа у часи лихоліття», яка нещодавно вийшла друком. Події та цікаві історії, викладені у книзі, були близькі багатьом учасникам, адже Мерефа знаходиться зовсім недалеко від Покотилівки. Гуртом згадували знайомі місця — вулиці, ставки, озера, природу…
Активну участь в обговоренні брали не лише школярі, а й дорослі. Багато цікавих запитань автору поставив Олександр Романцов, колишній користувач нашої бібліотеки, надзвичайно ерудована та допитлива людина. Він давно цікавиться історією нашого краю і дуже полюбляє такі зустрічі.
Діти й дорослі не приховували радості, коли Олександр Підкопай подарував до фонду дитячої бібліотеки свої власні книги, серед яких «Мерефа у часи лихоліття», збірка поезій «Закарбоване часом» та книга для дітей «Про капітана і не тільки». Та особливе захоплення й оплески викликала книга з дитячими малюнками для воїнів ЗСУ «Діти захисникам України» Григорія Ганзія, капелана, який відійшов у засвіти. Її пан Олександр теж подарував бібліотеці.
Ця зворушлива зустріч ще раз підкреслила величезне значення української мови, книги та історії як стовпів нашої незалежності, адже саме вони є найважливішими символами нашої держави.