10/10/2024
Науковиця, бібліографиня, менеджерка інновацій
Тематична книжкова виставка
У кабінеті бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної в рамках циклу «З когорти короленківців» до 50-річчя Людмили Володимирівни Глазунової, заступниці директора з наукової роботи Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, кандидата наук із соціальних комунікацій, з 10 жовтня експонується книжкова виставка «Науковиця, бібліографиня, менеджерка інновацій».
Професійний шлях Людмили Володимирівни, талановитої бібліографознавиці, організаторки, дослідниці, громадської діячки, ініціаторки багатьох успішних інноваційних проєктів тісно переплетений з нашою книгозбірнею. Навчаючись на останньому курсі Харківського державного інституту культури (нині ― академія культури; ХДАК), саме тут вона почала трудову діяльність методисткою науково-методичного відділу (1995–1998 рр.). Деякий час пані Людмила працювала у відділі науково-інформаційного та довідково-бібліографічного обслуговування Центру науково-гуманітарної інформації Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія»: спочатку ― бібліографом-предметизатором, а в 2000–2004 рр. очолювала цей підрозділ. З новим професійним досвідом вона повернулася до ХДНБ на посаду головної бібліотекарки науково-методичного відділу (2003–2012 рр.), паралельно навчаючись в аспірантурі та працюючи викладачкою кафедри бібліографознавства та інформаційно-бібліографічної діяльності ХДАК. З 2012 року Л. В. Глазунова обіймає посаду заступниці директора з наукової роботи ХДНБ. У червні 2015 року, захистивши дисертацію, вона здобула науковий ступінь PhD, звання кандидата наук із соціальних комунікацій.
За ідеями та під керівництвом Людмили Володимирівни реалізуються численні інноваційні проєкти, які сприяють зміцненню позицій та авторитету ХДНБ у світовому інформаційному просторі. Наприклад, навчально-інноваційний проєкт «Школа бібліотечного журналіста», авторкою ідеї, керівником, модераторкою та тренеркою якого є ювілярка, визнано найкращим у номінації «Найоригінальніша бібліотечна інновація року» конкурсу «Марафон непересічних бібліотечних ідей – 2013» (програма «Бібліоміст»). Також вона є організаторкою, кураторкою та спікеркою дистанційного курсу для бібліотекарів-бібліографів України «Електронна бібліографія», керівником регіонального цифрового проєкту «Бібліотечна енциклопедія Харківщини» та ін.
На виставці репрезентовано видання та публікації різної тематики: від теорії та практики бібліографії до книг, в яких висвітлено практичний досвід з організації заходів, що сприяють професійному розвитку бібліотекарів; численні аналогові ресурси ― бібліографічні покажчики, статті з фахових часописів, збірники наукових праць, матеріали міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій тощо, а також видання, науковим редактором та членом редколегій яких була ювілярка.
У першому розділі представлені нагороди та відзнаки, отримані Л. В. Глазуновою за досягнення в професійній сфері: Почесна грамота та подяка від Міністерства культури України, Почесні грамоти від Харківської обласної ради та обласної державної адміністрації, відзнаки ХДАК, ХДНБ, Народної української академії, обласного відділення Української бібліотечної асоціації.
Центральне місце другого розділу займають дисертаційна робота та автореферат дисертації Л. В. Глазунової за темою «Бібліографознавство в Україні на сучасному етапі: організаційно-управлінський аспект» та бібліографічний покажчик «Розвиток бібліографознавства в Україні на сучасному етапі (1990–1996 рр.) (Харків, 1996. 98 с. Машинопис). Також у розділі представлені покажчики, які демонструють фахову діяльність ювілярки як досвідченої бібліографині. Серед них: випуски зведеного каталогу нових надходжень до провідних бібліотек Харкова «Бібліотечна справа. Бібліотекознавство. Бібліографознавство» (від 1997 р.), випуски каталогу «Документи з бібліотекознавства, бібліографознавства та книгознавства у фонді Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка», підготовлені разом з А. М. Перепечею (Вип. 1: 1859–1917. Харків, 2004 ― Вип. 4: 1941–1950. Харків, 2011). Співпрацю з Національною парламентською бібліотекою України ілюструють науково-допоміжні покажчики «Бібліографознавство України (1991–1995)» (Київ, 1999; https://elib.nlu.org.ua/object.html?id=7141), «Бібліографознавство України (1996–2000)» (Київ, 2005; https://elib.nlu.org.ua/object.html?id=9549), «Бібліотечна справа і бібліотекознавство України (2001–2005)» (Київ, 2008; https://elib.nlu.org.ua/object.html?id=9551), «Бібліографознавство України (2001–2005)» (Київ, 2010; https://elib.nlu.org.ua/object.html?id=7082).
У третьому розділі представлені окремі публікації Людмили Володимирівни, що відображають основні напрями її багатогранної діяльності. Це статті, присвячені питанням бібліографії, бібліографознавства, діяльності та ресурсам читального залу бібліотекознавства (згодом кабінету бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної); ресурсам ХДНБ з питань бібліотекознавства, бібліографознавства та книгознавства; основним інноваційним проєктам («Школа бібліотечного журналіста», «Електронна бібліографія», «Бібліотечна енциклопедія Харківщини») та ін.
Від щирого серця бажаємо Людмилі Володимирівні міцного здоров’я, нових креативних планів та інноваційних ідей, надійної підтримки друзів і колег!
Контакти:
Олена Петрівна Скорик, завідувачка сектору науково-професійної інформації кабінету бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної
E-mail: lenscorik@gmail.com