19/08/2024
Мед – продукт вічності
Творча зустріч з пасічником, поетом і краєзнавцем Олександром Підкопаєм
Напевно сьогодні не всі знають, що за новим календарем 19 серпня – День пасічника України, встановлений Президентом України у 1997 році. Та про це пам’ятають і бджолярі, і ті, які люблять поласувати свіженьким медком; про це пам’ятають співробітники соціокультурного центру та й не лише вони.
Отож 19 серпня у кабінеті бібліотекознавства книгозбірні ім. В. Г. Короленка відбулася зустріч «Мед – продукт вічності» з відомим пасічником, письменником, поетом і неперевершеним краєзнавцем, який до нестями закоханий у свій рідний козацький край – Мерефу, у природу і земляків Олександром Підкопаєм. А яка ж зустріч пасічника зі слухачами обходиться без дегустації запашної продукції, яку наносили у вулики бджілки із соняхів, і яку він щойно відкачав. Тож зустріч і розпочалася дегустацією продукту вічності. Усі, хто прийшов на зустріч, були приємно здивовані нетрадиційним початком заходу. Але це дуже всім сподобалося. Головне: сподобався надзвичайно смачний мед, були задоволені всі – і пасічник Підкопай, і дегустатори.
Під час дегустації бджоляр розповів про історію бджолярства та нелегку, але таку важливу і приємну роботу на пасіці. І коли всі досхочу наїлися меду та запили його не менш смачним трав’яним духмяний чаєм, тоді і вірші з нового збірника сприймалися чудово. А поезія Олександра Підкопая дійсно незвичайна і така ж, як і зібраний ним солодкий бджолиний продукт. І таки вірно: у цього талановитого поета все виходить дуже доречно.
Олександр Підкопай презентував свою щойно опубліковану збірку поезій «Закарбоване часом». Вірші в ній різнобарвні, як літній луг: тут і про кохання («Про вічне»), і про молитву за Україну («Священний храм»), і спогади про юність («Подорож у юність»), і про літа, що промайнули («Струни душі»), і про мову нашу рідну («Мова, як іржа»). Серйозна поезія, яка спонукала слухачів до роздумів, перемежовувалась байками та влучними анекдотами, бо ж пан Підкопай є талановитим прозаїком-сміхотворцем. Багато його поетичних творів не залишають байдужими музикантів і композиторів, адже вельми ліричні, хвилюючі і дістають до самого серця.
Тому до зустрічі долучився харківський композитор і музикант Анатолій Коньков, який написав музику та виконав пісні на вірші поета: «Ліра», «На овиді небесно-голубім», «Пропав вогонь», «Туга» (пісня про Мерефу). Вокальні твори звучали зворушливо, душевно і нікого не залишили байдужими. Зустріч завершилась автограф-сесією.
А на знак подяки за теплий прийом автор подарував у фонд бібліотеки шість примірників фотоальбому «Мерефа і мереф’яни». Та й учасники довго не могли розійтися, бо зустріч, тепла й задушевна, сповнена ніжності і тепла, надовго залишиться в пам’яті кожного, хто до неї долучився. «До нових презентацій!» – звучали в залі слова учасників.