29/01/2025 Початок о 15.00 на платформі Zoom
Голодоморна Зміївщина
З циклу заходів «Творчі зустрічі в часи війни»
Онлайн-зустріч з краєзнавцем Михайлом Саяним
Запрошуємо на онлайн-захід «Голодоморна Зміївщина» із циклу «Творчі зустрічі в часи війни», який відбудеться 29 січня о 15.00.
Наш гість — Михайло Саяний, директор Зміївського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, Почесний громадянин Зміївського району, автор понад 300 статей та наукових праць з історії Харківщини та книг «Зміївщина — Слобожанщини перлина» (2008), «Поетична Зміївщина» (2012), «Твоя гордість, Зміївщино» (2020) та інших. Йому притаманні безмежна любов до України й своєї малої батьківщини та неабиякий дослідницький ентузіазм. Мета його багаторічних досліджень — знайти якомога більше інформації про своїх земляків — простих селян-хліборобів, їхніх пращурів і нащадків, які, власне, і є творцями історії.
Книга Михайла Саяного «Голодоморна Зміївщина в свідченнях та документах» з’явилася на світ на другому році повномасштабної російсько-української війни. Вустами мешканців сіл Зміївського району, які вижили в нелюдських умовах і стали свідками геноциду українців, мовою документів, що десятиліттями зберігалися під грифом «Секретно», ми дізнаємося про трагедію українського народу, який став жертвою злочинного радянського режиму. Автор понад двадцять років збирав матеріали, а до написання взявся з початком повномасштабної російської агресії проти України. Понад пів століття про Голодомор боялися говорити вголос, страшні факти замовчувалися, а в підручниках з історії мимохідь згадувалося про неврожай у 1932–33 рр., але ніколи — про його справжні причини. Тож у згаданому виданні подано і документи, і свідчення тих, хто пережив це страхіття, і списки тих, хто помер від голоду у селах Зміївщини, а також списки репресованих зміївчан.
Під час заходу учасники дізнаються про історію написання книги, роботу автора в архівах, трагічні історії окремих родин, зокрема і роду Саяних.
Покликання на онлайн-зустріч: https://us05web.zoom.us/j/82377923239?pwd=OaDSCYPMb0dDb30IbFHdxKm3oZ8E22.1
Ідентифікатор заходу: 823 7792 3239
Код доступу: 6RnCnc
Контакти:
Юлія Олексіївна Уткіна, завідувачка відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка
E-mail: ukr.hdnb@gmail.com