
14/11/2024
Творча зустріч у територіальному центрі Слобідського району м. Харкова
До 135-річчя від дня народження Остапа Вишні
13 листопада виповнилося 135 років від дня народження видатного українського письменника-гумориста Остапа Вишні. А 14 листопада фахівчині ХДНБ ім. В. Г. Короленка, співробітниці соціокультурного центру Олександра Крутас і Світлана Мартинова провели творчу зустріч у територіальному центрі надання соціальних послуг Слобідського району Харкова.
На вулиці засніжило, але атмосфера в терцентрі була теплою й привітною. Там зібралося багато гостей, що з нетерпінням очікували на зустріч з Олександрою Іванівною Крутас, яка щоразу організовує для них цікаві та змістовні заходи. Працівниці ХДНБ завітали з тематичною виставкою «Ніколи не сміявся без любові», присвяченою життю і творчості Остапа Вишні. Та не лише з виставкою! На зустрічі був присутній відомий харківський поет і прозаїк Олександр Підкопай.
Цього разу пані Олександра підготувала захопливу розповідь про Остапа Вишню (Павла Михайловича Губенка) — українського письменника, блискучого гумориста, улюбленця мільйонів читачів. Загальний наклад його творів у 20-ті роки минулого століття сягав майже мільйона примірників, поступаючись лише «Кобзарю» Шевченка. Читачі різних поколінь люблять Остапа Вишню за його щирість і дотепний, проникливий гумор, за його здатність бачити смішне у повсякденності й сміятися крізь сльози, адже в житті славетного гумориста було багато драматичних і навіть трагічних подій. Попри це письменник залишився символом українського гумору і сатири, а його життєвим кредо стала фраза: «Кожна справа має свій початок, свою середину і свій кінець. Головне, щоб кінець був веселий, а початок і середина якось обійдуться».
Остап Вишня був великим знавцем і шанувальником театру. І не лише як глядач, а також як професійний театрознавець і драматург. В автобіографії Павло Михайлович писав: «Як я ставлюся до театрів? Я їх люблю. Я люблю березільців, франківців, одещан, заньківчан… Я всіх люблю… Бо я знаю, що театр — це велике знаряддя…».
Про все це, а також про літературу з фонду нашої бібліотеки Олександра Іванівна розповіла красиво та захопливо, із притаманним їй артистизмом. Її розповідь про життя і творчість Остапа Вишні була вдало доповнена байками та усмішками пана Олександра Підкопая. Особливо припали до душі слухачам його гумористичні твори з нової збірки оповідань «Оце так притичина!». Його виступ неодноразово переривали сміх і оплески вдячних глядачів. Наприкінці всі дійшли висновку, що мисливські усмішки Підкопая чимось схожі на усмішки самого Остапа Вишні, мабуть, тому, що в них описані реальні люди та події.
Після завершення виступу пана Олександра гості ще довго залишалися в залі: передивлялися книжкову виставку з фондів нашої книгозбірні, знов гортали та переглядали сторінки творів Остапа Вишні, а також ставили багато питань Олександру Підкопаю та Олександрі Крутас.