27/03/2024
«Українська абетка» Георгія Нарбута
З циклу заходів «Творчі зустрічі в часи війни»
27 березня відбулася друга онлайн-зустріч з циклу заходів «Творчі зустрічі в часи війни» ― з Олександром Савчуком, видавцем, кандидатом філософських наук, співробітником Центру українських студій та краєзнавства ім. акад. П. Т. Тронька ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Тема заходу: «Українська абетка» Георгія Нарбута.
За створення української абетки видатний український графік Георгій Нарбут (1886–1920) брався двічі: 1917 року (14 літер) та 1919-го (3 літери). Цей цикл графічних робіт нібито дитячої тематики стане архітвором митця та свідченням його пошуків національної ідентичності. Кожна літера — не лише взірець бездоганної графіки, а й фрагмент української картини світу митця…
«Українська абетка» Нарбута ― це історія про подолання колоніальності та пошук національного як у мистецтві, так і всередині себе.
Кому адресував Нарбут свою абетку?
Які приховані змісти закладені в ній?
Як можна сформувати психологічний портрет Нарбута за його абеткою?
Учасники заходу отримали відповіді на ці та інші питання, більше дізналися про творчість митця, який прожив всього 34 роки.
У заході брала участь фахівчиня Музею «Мистецька вітальня родини Нарбутів» Наталія Мешкова з Сумщини. Музей створено недавно, 2021 року. Земляки художника зібрали і продовжують збирати різні речі, які належали родині Нарбутів, щоб відтворити дух епохи, популяризувати культурну спадщину.
Відеозапис заходу: https://youtu.be/_BqykyJWeuw.
Контакти:
Полянська Надія Іванівна, завідувачка відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка
Телефон: + 380 96 089 2175
Електронна пошта: ukr.hdnb@gmail.com