14–25 травня 2024 року
Тематична книжкова виставка «Україна космічна»
У межах «Аерокосмічних читань – 2024»
До Всесвітнього дня науки, в межах «Аерокосмічних читань – 2024», працівники відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів ХДНБ ім. В. Г. Короленка підготували тематичну виставку «Україна космічна».
Україна і космос – поняття нероздільні. Цей зв’язок встановився ще на початку космічної ери, коли Україна стала колискою для цілої когорти ракетників і космонавтів. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк. У Київському політехнічному свого часу навчалися Сергій Корольов, Володимир Челомей, конструктор відомої ракети-носія «Протон», конструктор, академік Михайло Янгель. Ракетна техніка взагалі вийшла з просторів нашої держави: перші у світі бойові ракети створив нащадок українських козаків генерал-лейтенант Олександр Засядько.
Українські підприємства випускали найрізноманітніші ракетоносії. Від «космічної малолітражки» типу «Циклон-3» (супутники до 600 кг) до важкої «космічної фури» «Зеніт-2 SLВ», здатної вивести на орбіту до 14 тонн корисного навантаження. Серед тих, хто примножував космічні досягнення, також є представники наукових шкіл Харківського національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ», Харківського національного технічного університету «ХПІ», Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба, дослідники та розробники авіаційної та ракетно-космічної техніки багатьох підприємств та науково-дослідних інститутів.
17 підприємств, інститутів та установ нашого міста працювали виключно на космонавтику. Під час виставки читачі матимуть змогу зазирнути до сторінок історії та дізнатися більше про сьогодення аерокосмічної галузі. На виставці експонуються книги та статті з наукових збірників, навчальні посібники й монографії українських ЗВО, а також автореферати дисертацій. Запрошуємо читачів до читальної зали відділу протягом 14 – 25 травня ознайомитись з літературою.
Ми працюємо щовівторка і щочетверга з 10.00 до 14.00.
Контакти:
Віра Григорівна Прохорова, завідувачка відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів ХДНБ ім. В. Г. Короленка.
Е-mail: Vip_otl@ukr.net
Тел.: +38067 967-99-46