18/06/2024
Сходинки душі людської
Бесіда зі слобожанським літератором Олександром Підкопаєм
Бесіда зі слобожанським літератором Олександром Підкопаєм, який народився у давньому козацькому місті Мерефа, надовго запам’ятається учасникам літературної зустрічі «Сходинки душі людської», що відбулася в ХДНБ ім. В. Г. Короленка 18 червня. Пан Олександр за фахом інженер-електрик, але в нього є ще ціла купа інших вподобань – він відомий пасічник, професійний мисливець та рибалка.
Та чи не найбільшою пристрастю Олександра Миколайовича, що не дає йому спокою останні десять років, є літературна творчість. З-під його пера вийшло чимало прози та поезії, а також вірші для дітей. Зануритися у сторінки його творів – справжнє задоволення, у чому пересвідчилися учасники зустрічі. Багато хто з них навіть відчув ностальгію за власним дитинством.
До нестями закоханий у рідний край, маючий козацькі корені, пан Олександр не міг не долучитися до роботи над документальним виданням «Історія міста Мерефа», взявши участь як співавтор у написанні двох із п’яти частин цього дослідження. Текст цієї праці наскрізь пронизаний глибокими почуттями до тих місць, де народився й виріс письменник, де жили й працювали його діди-прадіди, берегли та передавали рідну мову й віру, звичаї й традиції.
Зустріч розпочалася з теплих, ліричних спогадів поета про своє дитинство, яскраві враження юності та споминів про кохання. Автор прочитав вірші з поетичної збірки «Душа палає», «Вірші», «Рідна мова – українська», «Про мову». Та найбільше учасникам зустрічі припали до вподоби прозові сповіді з яскравим гумористичним забарвленням: «Оце так притичина», «Полювання на пригоди», «Слобідські бувальщини», «Селещанські знайомства», в яких просліджується вроджена схильність письменника до жарту, дотепу та іронії. Ці твори є дуже доречними саме сьогодні, адже сміх – це рятівний круг на бурхливих хвилях життя.
На запитання присутніх про плани на майбутнє митець відповів, що продовжить обрану ним тематику неймовірних історій та історії рідного краю. Наприкінці зустрічі учасники не тільки поставили літератору запитання, переглянули літературу, але й отримали книги з його автографом