
20–23 травня 2025 р.
Штучний інтелект у бібліотечних медіа: тренд чи необхідність?
XIV Всеукраїнська онлайн-школа бібліотечного журналіста
Шановні друзі!
Запрошуємо до участі у XIV Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста на тему «Штучний інтелект у бібліотечних медіа: тренд чи необхідність?», яка проходитиме 20–23 травня 2025 року на платформі Zoom.
Сьогодні ШІ стрімко проникає в усі сфери нашого життя, і бібліотечна галузь не є винятком. Чи є використання ШІ лише модним трендом, чи це вже нагальна потреба для ефективної роботи та залучення аудиторії?
Ми пропонуємо обговорити такі ключові питання:
- сучасні можливості та інструменти ШІ для бібліотечних медіа;
- практичний досвід застосування ШІ в бібліотеках України та світу, що включає генерування контенту, інтеграцію Gemini, а також інструменти й застосунки для створення та редагування зображень;
- ШІ як інструмент інклюзивного спілкування: подолання бар’єрів, формування доступних бібліотечних послуг;
- етичні аспекти впровадження ШІ в бібліотечну діяльність: загрози дезінформації та діпфейків.
Слухачі матимуть можливість поділитися досвідом роботи. Учасники, які відвідали всі заходи та пройшли тестування, отримають електронні сертифікати (1 кредит ЄКТС — 20 год.). Заявки на участь приймаються до 14 травня 2025 р. за покликанням: https://forms.gle/bv5LxkLsg3XFUSDM8.
Попередня програма XIV Всеукраїнської онлайн-школи бібліотечного журналіста
Співорганізатори та партнери: Київський національний університет культури і мистецтв, Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація (ХОВ УБА), Луганське обласне відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація.
Контакти:
Координаторка: провідна бібліотекарка відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка Марина Усик.
Е-mail: libjournalist@gmail.com
Слідкуйте за новинами у блозі «Школа бібліотечного журналіста»: http://journalist-library.blogspot.com та на сторінці в інстаграмі @libjournalist.