22/02/2024
Рідна мова – серця мого слово
Онлайн-зустріч з учнями 5–7 класів Харківської гімназії № 84
Міжнародний день рідної мови в Україні та всьому світі відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Рідна мова є найважливішою національною та культурною ознакою будь-якого народу. Мова – це жива схованка людського духу, скарбниця, в яку народ складає свій історичний досвід, свої сподівання, інтелектуальні досягнення і найпотаємніші почуття.
Мова слугує найважливішим і найміцнішим зв’язком, що з’єднує предків, нині живущих та майбутні покоління в одне велике історичне ціле. Коли зникає мова народу – зникає і він сам. Доки живе мова народна в устах народу, до того часу живий і народ.
Мова – основа культури нації та її найдорожчий скарб. Відібрати рідну мову в окремої людини чи в цілого народу – означає відібрати минуле, позбавити творчого надбання предків. Ось чому наразі так важливо сформувати у молодого покоління розуміння того, що наша українська мова – це скарб, без якого не може існувати ані наш народ, ані Україна як держава.
Соціокультурний центр та відділ «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка організували та провели онлайн-зустріч з учнями 5–7 класів Харківської гімназії № 84 «Рідна мова – серця мого слово». Метою заходу було виховання любові до рідної мови, тренування пам’яті, швидкості мислення, спостережливості та кмітливості, прищеплення здорового духу змагання і розширення кругозору учнів.
Програма була інформаційно насиченою та дуже різноманітною. Учасники дізналися чимало цікавого не тільки про українську, а також і про багато інших мов. Практично всі успішно справилися зі своїми завданнями: розгадуванням загадок та питаннями про мову у вікторинах. Учасники зіграли в цікаву гру з фразеологізмами, які роблять нашу мову яскравішою і дотепнішою, прочитали вірші про мову Т. Г. Шевченка, В. Сосюри, Д. Павличка, М. Підгірянки. Дізналися про легендарні символи та обереги нашого народу – калину та вербу, почули відповідні прислів’я.
Зустріч завершилася прослуховуванням пісні «Моя рідна мова» на музику І. Пустового і слова Г. Химочки. Захід був надзвичайно веселим та продуктивним і це ще раз підтвердило, що підтримка нашої мови та культури у такій ігровій формі є дуже важливою та корисною. У нинішніх умовах будь-який внесок у збереження національної культурної спадщини, – це обов’язок кожного з нас, тому й закликаємо усіх: «Бережіть рідну мову!».