
28/03/2025
Онлайн-зустріч із заслуженим художником України Олександром Лисенком
В межах проєкту Михайла Красікова «Я памʼятаю… Життя в традиції»
Творча зустріч в онлайн-форматі
Зустрічі з талановитими людьми в межах проєкту Михайла Красікова «Я памʼятаю… Життя в традиції» продовжуються.
28 березня відбулася чудова, незабутня онлайн-зустріч з Олександром Лисенком, заслуженим художником України, дизайнером, викладачем дитячої художньої школи, автором навчальних посібників з мистецтва.
Олександр Лисенко народився і виріс у селі Сваркове Глухівського району, що на Сумщині. Мальовнича природа, родинні традиції, народне мистецтво (пісні та живопис) — усе це сформувало творчу натуру майбутнього художника. Закінчив Харківський художньо-промисловий інститут. Брав участь у численних міжнародних виставках з дизайну, є членом правління Харківської організації Спілки дизайнерів України. Художні твори митця знаходяться у приватних колекціях та музеях США, Франції та Канади.
Закоханий у природу рідного краю, людей і все прекрасне, він створив галерею сучасного українського мистецтва на своїй малій батьківщині — у селі Сваркове — і назвав її на честь свого батька-художника. Учасник багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких художніх виставок, а також має персональні виставки у Харкові (6 виставок). Створює унікальні пейзажі, портрети, тематичні композиції у реалістичному стилі.
Онлайн-зустріч розпочалася з перегляду основних творів художника, які перемежовувалися з сімейними та дитячими світлинами: «Повернення додому», «У ніч на Андрія», «Чародійна ніч», «Пелагея», «А козак чує, серденько мре», «Толока», «Зима прийшла у село».
Демонстрація цих робіт супроводжувалася чарівною мелодією «Пісні про рушник» на музику Платона Майбороди, яка викликала у присутніх цілу гаму емоцій та навіяла спогади про дитинство. Кожну свою художню роботу пан Олександр коментував, часто згадуючи свою родину, село, де він виріс, звичаї та обряди, які бачив на власні очі.
Українське село Сваркове на Сумщині — справжній осередок багатої української народної культури, де протягом століть плекали та примножували традиції, що прийшли до нас із прадавнини. Це звичаї та обряди, мова, пісня, казка… І навіть в умовах, коли українство в усіх його проявах перебувало під постійним тиском, жителі села залишалися вірними своїм корінням, попри все залишаючись українцями. Тому так і відгукується тема природи та людей у творчості Олександра Лисенка.
Художник постійно перебуває у пошуку нових творчих рішень, про що свідчать його нові роботи — майстерно виконані колажі. Цією технікою він захопився в Ірпені, де перебував з дружиною під час воєнних дій. Він створив цілий цикл робіт, який назвав «Передчуття». Виконані вони з вирізок з газет та журналів. Як сказав сам художник, у цих творах можна помістити багато сенсів і символів. Для цього потрібно по-іншому дивитися на життя і на сучасні події. Головна мета цих робіт — дати можливість кожному думати про сьогодення і майбутнє.
А головна мрія художника — це перемога України та велика персональна виставка на площі в Ірпені та в Харкові. І найголовніше — щоб повернулися живими додому сини, які воюють на фронті, захищаючи нашу Україну.
Зворушені учасники онлайн-зустрічі побажали Олександру Лисенку творчого натхнення, гармонії та енергії для втілення нових ідей та задумів.