
20/01/2025
Огляд літератури з історії Криму в територіальному центрі Основ’янського району
До Дня Автономної Республіки Крим
Тематична книжкова виставка
Земля, що купається в променях сонця. Земля, яку колисає вітер, наповнений пахощами ароматних трав, кущів і дерев. Земля, чиї розлогі береги омиваються водами морів, що оздоровлюють тіло та душу. Так, це — Крим, наш український Крим. А ще — це біль кожного українця-патріота. Про півострів багато пишуть і знають…
20 січня ми відзначаємо пам’ятну дату — День Автономної Республіки Крим. Саме 20 січня 1991 року відбувся «всекримський референдум» щодо відновлення автономної республіки в Криму, що відзначався на території Кримської автономії з 1994 року.
Цього дня в територіальному центрі Основ’янського району працівниками соціокультурного центру нашої книгозбірні був проведений огляд літератури з історії Криму. На заході була представлена книга «Анексія: Острів Крим. Хроніки гібридної війни» українського політичного експерта, одного з найвідоміших вітчизняних політконсультантів Тараса Березовця, в якій автор аналізує механізми й технології так званої «гібридної війни», розв’язаної російськими військовиками («зеленими чоловічками») на території Автономної Республіки Крим.
У грудні 2014 року Тарас Березовець став ідеологом проєкту Free Crimea, у рамках якого був підготовлений перший аналітичний звіт про ситуацію з правами людини на півострові «Чорна книга окупації Криму». Free Crimea був презентований в Європарламенті та Державному департаменті США.
У книзі «Анексія: Острів Крим. Хроніки гібридної війни» у хронологічному порядку охоплено період з 18 лютого, початку масових розстрілів на Майдані Незалежності за участі російських спецслужб, до 18 березня 2014 року, коли Крим і Севастополь було офіційно анексовано та включено до переліку суб’єктів РФ.
Книга містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цього видання українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.
Не менш цікавими були й інші книги, присвячені історії Кримського півострова: «За Перекопом є земля» Анастасії Левкової, «Мустафа Джемілєв. Незламний» Севгіля Мусаєва та «Вільні голоси Криму» Нарімана Джеляла.