
22/04/2025
Нам дякують за навчання
Лист подяки короленківцям від учасників курсу «Смартфон українською»
Співпрацівники бібліотеки вже пів року проводять курси з цифрової грамотності в Територіальних центрах надання соціальних послуг м. Харкова.
Учасники курсу «Смартфон українською» підготували лист — подяку за навчання, яке проводить Людмила Хлєсткова, головна бібліотекарка Соціокультурного центру.
Це текст оригіналу:
Ми, підопічні відділення денного перебування терцентру Індустріального району міста Харкова, висловлюємо глибоку подяку дирекції Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка за допомогу в покращенні нашої комп’ютерної грамотності, володінні смартфоном і вдосконаленні навичок володіння українською мовою.
Цифрова освіта для людей похилого віку необхідна!
У групі «Смартфон для початківців», а потім «Смартфон українською» заняття проводила бібліотекарка Людмила Хлєсткова.
Вона знайшла дійсно педагогічний і психологічний підхід до нас, уже не молодих людей, які не втратили інтерес до життя, до пізнання нового, так необхідного в сучасному житті!
Паралельно з вивченням функцій і можливостей смартфона слухачі знайомились і з прекрасною українською мовою, особливостями образного мовлення в українській народній творчості, в класичній і сучасній українській літературі, бо більшість населення Харкова російськомовні.
Ми згадали, що таке фразеологізми, епітети, метафори, крилаті вислови класиків, що стали народними, прислів’я та приказки. Інколи було настільки цікаво, що вивчення теми продовжували на наступному занятті!
Ми редагували зображення, ставили розділові знаки, аналізували вірші, написані українською мовою, відшукували метафори та евфемізми.
Дуже цікаво пройшли заняття перед Різдвом! Усі згадували, як колись у дитинстві (а це 60–70 років тому) проходили ці свята, які були традиції в різних регіонах України, де колись жили теперішні харків’яни — жителі нашого району.
Ще одна захоплююча і пізнавальна тема занять — розповісти про своє ім’я: його значення, походження, чому так назвали батьки, як називали в дитинстві, як сприймали оточуючі.
Заняття проводились офлайн і онлайн, і це було добре, бо зимою важко добиратись до терцентру людям похилого віку.
Вивчаючи функції смартфона, ми навчились знаходити місце свого перебування в даний момент, прокладати маршрут до певного об’єкта різними видами транспорту, користуватися будильником, познайомились з можливостями Google Translate: визначення назв рослин, переклад на українську мову іншомовних слів. Ми знаходили в Google відповіді на різні питання, ознайомились з позначками на смартфоні, навчились створювати відео та фото, обробляти фотографії та ще багато функцій смартфона, за що ми дуже вдячні нашій керівниці Людмилі Володимирівні.
Ми переконані, що напружена інтелектуальна робота не обтяжує, а тренує пам’ять, розширює кругозір, дає психологічну розрядку.
Маємо надію, що і в подальшому ХДНБ ім. В. Г. Короленка продовжить організовувати для нас цікаві і змістовні заходи.
Тішимось, що наші читачі цінують нас, нашу роботу!