15/05/2024
Історія аерокосмічного розвитку та погляд у майбутнє
в межах «Аерокосмічних читань»
Всеукраїнська науково-практична конференція
Подальший розвиток аерокосмічної галузі неможливо уявити без глибшого освоєння людиною космічного простору. Перспективними є такі види діяльності, як гірничі роботи на астероїдах для видобутку мінеральної сировини, розробка ресурсів Місяця, інших планет Сонячної системи, космічний туризм, виробництво мікросупутників і розвиток приватної космонавтики. Успішна реалізація завдань технологічної модернізації авіації й розвитку космічної галузі неможливі без оперативного правового регулювання як у рамках української правової системи, так і на міжнародному рівні. Тому для забезпечення справжнього прогресу в авіаційній і космічній галузях необхідно не лише впровадження сучасних науково-технологічних розробок, але й вдосконалення системи повітряного і космічного права.
Війна в Україні, що фактично триває 10 років, потужно мотивувала збройні сили різних країн світу активізувати власні космічні дослідження, передусім в інтересах оборони. Війна продемонструвала всьому світу, наскільки важливим є контроль над космічним простором задля досягнення військової переваги. Оскільки оборонні потреби невпинно зростають, зростає і їх космічна складова, відтак у світі тривають активні наукові дослідження та конструкторські проєкти наведеного спрямування.
Метою конференції є дослідження історії аерокосмічної галузі – це обов’язкова умова не лише для розуміння її сучасних потреб і перспектив, але й для успішного аналізу космічної діяльності України, обміну інформацією та результатами науково-дослідної роботи, вирішенні актуальних проблем аерокосмічної галузі України й регіону, підняття престижу ракетно-космічної галузі в умовах війни.
Теми для обговорення:
- Історія розвитку аерокосмічної галузі
- Сучасний стан та аерокосмічне майбутнє України
- Міжнародне співробітництво в освоєнні Всесвіту
- Вплив військової агресії РФ на аерокосмічну галузь
- Ракетно-космічні розробки для захисту держави
- Екологія космосу
- Космічна біомедицина і психологія
- Космічна техніка: розробка та експлуатація
- Нанотехнології ракетно-космічної техніки
- Економіка і право в космічній діяльності
- Синергія наукових, освітніх та технологічних рішень в аерокосмічній галузі
До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі, студенти, фахівці та ветерани аерокосмічної галузі, працівники музеїв, архівів, бібліотек, громадських організацій, владних структур та ЗМІ.
Форма участі у конференції:
- усна доповідь та публікація матеріалів у збірнику матеріалів конференції (сертифікат доповідача)
- публікація матеріалів у збірнику матеріалів конференції (сертифікат учасника);
- участь без доповіді та публікації (сертифікат учасника).
Для участі у конференції слід до 10 травня 2024 року надіслати:
– заповнену реєстраційну форму (http://surl.li/rzjsr).
– текст доповіді, якщо учасник планує публікацію в збірнику матеріалів конференції (в гугл-формі є можливість додати файл або надіслати на електронну адресу відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів ХДНБ ім. В. Г. Короленка vip_otl@ukr.net)
Участь у заходах конференції є безкоштовною
Контакти:
Віра Григорівна Прохорова, завідувачка відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів ХДНБ ім. В. Г. Короленка.
Е-mail: Vip_otl@ukr.net
Тел.: +38067 967-99-46