
30/01/2025
Ігровий підхід при стресі та особистих проблемах
Онлайн-тренінг
30 січня відбувся онлайн-тренінг «Ігровий підхід при стресі та особистих проблемах».
Чому в одних випадках стрес послаблює нашу психіку, а в інших, навпаки, загартовує? Від чого це залежить? Результати дослідження здивували — виявилося, що існує сім способів мислення та дій, які сприяють психологічному зростанню після травми. І що саме так ми мислимо та діємо, коли граємо. Ось один із них: думати як людина, яка готова прийняти виклик, азартно долати перешкоди та взагалі ставитися до складних життєвих подій саме як до виклику, а не до загрози.
Отже, ігри — це не лише джерело розваги. Це засіб, здатний перетворити кожного з нас на кращу версію себе.
Ігровий підхід допомагає:
• посилити здатність контролювати увагу і, як наслідок, думки та почуття;
• вміння зробити будь-яку людину своїм потенційним союзником та зміцнити вже існуючі відносини;
• вроджену здатність мотивувати себе та вдосконалювати свої позитивні якості, такі як сила волі, співчуття та цілеспрямованість;
• здатність бачити мету: впевнено боротися з проблемами, а не намагатися їх уникнути.
Цікавий факт про ігри: під час гри ми практично ніколи не відчуваємо почуття безнадійності.
Вивчаючи основні емоції, які люди переживають під час гри, психологи з’ясували, що виражене занепокоєння та песимізм у гравців зустрічаються вкрай рідко. Навіть після програшу вони зазвичай налаштовані рішуче та оптимістично. Під час гри можна легко справлятися з тривогою і робити це ефективно. Психологія ігор пояснює це тим, що гравці концентруються на можливостях, а не на загрозах, і менше бояться невдач.
Чому? Тому що коли ми граємо, ми свідомо шукаємо важкі завдання, і нам подобається їх вирішувати. Ми граємо не для того, щоб уникнути поразок, а для того, щоб з’ясувати, на що ми здатні. І віримо, що перемога можлива навіть у найважчих умовах.
На онлайн-тренінгу учасники дізналися, як ігровий підхід у мисленні та у конкретних діях може допомогти стати сильнішими, щасливішими та сміливішими, ефективніше долати стрес, швидше вирішувати проблеми. Виконали вправи, які допомагають повернути контроль над собою і діяти активніше у ситуаціях, у яких ми зазвичай почуваємося безсилими чи невпевненими.
Переглянути відеозапис: https://youtu.be/Q3u3ka30eNE
Ведуча: психологиня, арт-терапевтка Анжеліка Підгайна (сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/anzhelika.pidgayna).