
30/09/2024
Формування національної історичної пам’яті в діяльності аерокосмічних музеїв, архівів, бібліотек
В рамках «Аерокосмічних читань-2024»
Круглий стіл
30 вересня відбулося онлайн-засідання круглого столу «Формування національної історичної пам’яті в діяльності аерокосмічних музеїв, архівів, бібліотек», організоване співробітниками відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів.
На заході, який зібрав майже 50 учасників, йшлося про соціально-просвітницькі проєкти, видавничу та освітню діяльність колег, яка просто вражає, як і їх натхненна праця у складних умовах війни. Власними напрацюваннями й досвідом роботи поділилися фахівці Харківського історичного музею ім. М. Ф. Сумцова, Центрального державного науково-технічного архіву України, Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, громадського координаційного комітету «Харків ракетно-космічний», Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова та музею-планетарію «Харків космічний».
Сподіваємося на подальше співробітництво, партнерську взаємодію, що стане поштовхом для нових ідей і планів на майбутнє.
Костянтин Дубін, завідувач відділу Харківського історичного музею, розповів про космічну історію Харкова у практиці музею. Пропонуємо переглянути епізод 3 «Космос. Кріостат», в якому йдеться про один із «космічних» експонатів – кріостат з відеопроєкту «Бачити більше» (https://youtu.be/tQIY8iHWjqA).
Колеги з Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова розповіли про діяльність свого закладу та запросили учасників онлайн-засідання на конференцію «Дніпровська орбіта» (запрошення за посиланням: https://dneprorbita.org.ua).
Для ознайомлення з іншими доповідями пропонуємо переглянути відеозапис круглого столу на ютуб-каналі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка (https://www.youtube.com/channel/UC_GqTOWBOeVnp3Ej-UyNYZQ).
Сподіваємося на подальше співробітництво, партнерську взаємодію, яка стане поштовхом для нових ідей і планів на майбутнє в аерокосмічному напрямку.