
05/05/2025 Початок о 16.00 на платформі ZOOM
Душа народу. 100 років української народної пісні на поштовій листівці
Творча зустріч із мистецтвознавцем Андрієм Корнєвим
Презентація художнього альбому в онлайн-форматі
До 100-річчя української народної пісні на поштовій листівці
Запрошуємо на презентацію альбому «Душа народу. 100 років української народної пісні на поштовій листівці». Зустріч відбудеться 5 травня о 16.00 на платформі ZOOM.
Альбом виданий у рамках однойменного проєкту, що був здійснений за підтримки Українського культурного фонду та згуртував навколо себе мистецтвознавців і колекціонерів, музикознавців і музеєзнавців. Кожен із них розповів свою частину історії про те, як боротьба українського народу за волю й державність втілювалася у народній пісні та образотворчому мистецтві.
Оповідачем від імені творчої команди виступить кандидат мистецтвознавства, культуролог, журналіст Андрій Юрійович Корнєв. Нині він викладає на кафедрі теорії і історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Член харківських відділень Національної спілки журналістів і Національної спілки художників (секція «Мистецтвознавство»).
У виданні Андрій Юрійович, зокрема, відзначає: «Українці, чудово розуміючи силу української пісні, завжди зверталися до неї як до воїна й лікаря, використовували її як пароль між своїми і посланця до цілого світу. Українську пісню досліджували найвідоміші науковці, до неї зверталися найталановитіші композитори, а також ілюстрували видатні художники. А ще на неї покладалися в найскрутніші часи. Згадаємо хоча б ситуацію із хором Олександра Кошиця. У тяжкий для української держави час Симон Петлюра робить усе можливе, щоби відбулися світові гастролі українського хору. Музичний колектив підкорює Старий і Новий світ, і в результаті донині кожного Різдва планетою крокує непереможний «Щедрик» Миколи Леонтовича.
Саме тому представники української творчої інтелігенції шукали можливості масової популяризації народної пісні, зокрема у візуальних образах. Для цього найкраще підходили недорогі друковані носії інформації, а одним із найбільш масових таких носіїв впродовж ХХ століття залишалася поштова листівка. Тому вже з початку минулого століття до неї почали звертатися національно налаштовані громадські сили, а виконавцями художнього оформлення ставали кращі українські художники. Прикметно, що це відбувалося за різними кордонами під час «розірваності» українських земель, а також в українській діаспорі. Тобто наявність української пісні на поштових листівках є і нині важливою темою єднання українців у світі».
Покликання на онлайн-зустріч (на платформі ZOOM):
https://us05web.zoom.us/j/86401553258?pwd=glcARJ1VUoiRDSlZCZFCVDHaTWGpsb.1
Ідентифікатор заходу: 864 0155 3258
Код доступу: 1P2sYL
Контакти:
Юлія Олексіївна Уткіна, завідувачка відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка
E-mail: ukr.hdnb@gmail.com