
27/11/2024
Авторське право. Інтелектуальна власність. Штучний інтелект
В рамках "Школи молодого винахідника"
Тренінг
На тренінгу здобувачі вищої освіти закріпили результати навчання, розібравши практичні кейси разом зі спікером, представником у справах інтелектуальної власності, патентним повіреним України Ігорем Шевченком. Важливими питаннями, винесеними на розгляд, були поняття торгової марки та інтелектуальної власності, процедури їх реєстрації, а також штучного інтелекту (ШІ), який набуває все більшої популярності. Молодь із зацікавленістю слухала історії створення вітчизняних торгових марок, практичні кейси отримання патентів під час повномасштабного вторгнення.
Ігор Шевченко поділився досвідом реєстрації винаходів і корисних моделей, промислових зразків, знаків для товарів і послуг в Україні й за кордоном, висвітлив умови реєстрації документів в Укрпатенті з подальшим отриманням свідоцтва на право власності.
Ведучий розповів про те, як потрібно ідентифікувати об’єкт інтелектуальної власності та найголовніше — як його монетизувати, про творчий внесок людини в процесі генерування творіння, можливість комбінації ШІ в процесі створення творіння та законодавчу базу, що регулює пов’язані з цим авторські права.
У заході взяли участь 45 учасників — студенти й викладачі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.
Контакти:
Віра Григорівна Прохорова, завідувачка відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів ХДНБ ім. В. Г. Короленка, заслужена працівниця культури України
Тел.: 067-967-99-46
E-mail: vip_otl@ukr.net