07/10/2024
819162 Ірмолой нотолінійний. Рукописна книга
Оцифровано у межах проєкту «Українські ірмолої як складова світової/національної спадщини (електронна колекція ХДНБ ім. В. Г. Короленка)» за підтримки Українського культурного фонду
Продовжуємо знайомити з пам’ятками української нотної писемності, музичного і книжкового мистецтва XVIII ст., які були оцифровані у межах проєкту «Українські ірмолої як складова світової/національної спадщини (електронна колекція ХДНБ ім. В. Г. Короленка)» за підтримки Українського культурного фонду.
819162 Ірмолой нотолінійний (без титулу). Рукописна книга. м. Охтирка (?). [Середина – друга половина XVIІІ ст.].
Укладач, переписувач невідомий.
Склад рукопису: Всенощне бденіє свята літургія, літургія Богородице, Бог Господь; Октоїх-Ірмолог; подобні на осьм гласов; стихири на свята, початок з Різдва Богородиці, Воздвиження, Ніколаю, в неділю перед Різдвом Хрестовим, Різдва Хрестова, Крещенія; літургія; стихири Богородице, Благовіщеню; кондак Пресвятій Богородиці; стихіри в неділю Ваїй, страстей Христових, Святому Духу, Преображення, Успіня Богородиці; ірмоси в неділю, преп. кн. Ользі; стихира на постриг монахів; тропарі воскресні (без кінцівки).
Мова текстових складових церковнослов’янська.
На передньому форзаці запис скорописом останньої чверті ХVIII ст.: «Города Ахтырки Преображенсткои церкви пономаръ Мыхаило Мамченковъ», нижче і на інших аркушах також є записи з його іменем. Ще один запис українською, скорописом другої половини ХVIII ст., на пустому арк. <237> є одним з найдавніших у книзі: «Приходской Преображенской церкви священыкъ Iяковъ Nазаревский тоея же церкви дячекъ Никита Димитріевъ тоя жъ церкви пономаръ Мыхаилъ Мамченковъ» (запис закреслений). Над цим написом, котрий нижче повторюється і викривляється, є запис українською почерком першої чверті ХІХ ст., що засвідчує: ця книга є власністю Володимира («Володимяра») Бойкова і «подарована въ Преображенску церковъ…» (без вказівки, про яку церков йдеться).