Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка Бібліотека
Меню Закрити

Проєкти та гранти ХДНБ ім. В.Г.Короленка

 ірмолої
Електронна колекція ХДНБ ім. В. Г. Короленка
Українські ірмолої як складова світової/національної спадщини

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду
Мета проєкту — створення та збереження шляхом оцифрування колекції українських ірмолоїв ХДНБ – унікальних рукописних документів національного значення, як однієї з форм української культурно-мистецької ідентичності. Подібні зібрання є частинки національної пам’яті, з яких складається українство в цілому. Ідентичність проєкту полягає в тому, що всі документні пам’ятки, які входять до колекції, є цінними рукописними документами, існують в одному примірнику, кожен з них має неповторні індивідуальні особливості за змістом, формою та художнім оформленням.

 архів
Цифровий архів документів про російсько-українську війну
Формування цифрового архіву документів (публікацій, фото, відео) про російсько-українську війну

Ініційовано ВГО Українська бібліотечна асоціація. Грантова підтримка Українського культурного фонду
Мета проєкту: формування та забезпечення доступу до цифрового архіву документів, що відображають події та контекст російсько-української війни задля збереження історичної пам’яті та підтримки наукових досліджень. Базою для формування архіву є масив документів і метаданих до них, накопичений у межах реалізації проєкту «Архівування документів про війну» (2022-2024 рр.).

 документів про війну
Проєкт
Архівування документів про війну

Ініційовано ВГО Українська бібліотечна асоціація
Зібрання цифрових документів про повномасштабну російсько-українську війну та формування загального архіву. Тематика: докази російської агресії; бібліотеки України у війні; заяви та звернення українських політиків, державних службовців, громадських діячів; деколонізація і декомунізація; фейки, маніпуляції, недостовірна інформація; волонтерський рух в Україні; підтримка України за кордоном; плакати та малюнки, мурали; вірші, пісні, проза про війну; гумор (прозовий і віршований), графічні карикатури, шаржі (фотожаби, меми); особисті історії; некрологи.

 бібліотеки
Проєкт
Історія бібліотеки

Мета проєкту – створення потужного інтерактивного ресурсу з історії книгозбірні, який зробить доступними в інформаційному просторі основні віхи її становлення та розбудови, а також сприятиме поширенню цих історичних відомостей серед широкого загалу користувачів.
Ресурс виконує довідково-інформаційну, когнітивну, освітню та комунікативну функції. Його структуру сформовано таким чином, щоб забезпечити зручні для кожного користувача шляхи отримання інформації, відповідно наповнюється контент. Тексти супроводжуються ілюстративними матеріалами та за необхідністю довідково-пошуковим апаратом. Контент ресурсу згрупований за підрозділами: «Хроніка подій», «Історіографія», «Музейна експозиція», «Персоналії», «Будівля», «Нагороди», «Історія відділів», «Віртуальні виставки», «Відео» та тематичними рубриками (сторінками сайта). Кожен підрозділ має розгорнуту структуру відповідно до вивченості певних тем.

Бібліотечний інтерактив
Проєкт
Бібліотечний інтерактив: цифрові інструменти для освіти та саморозвитку

Проєкт підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи
У липні-вересні 2020 року Харківською державною науковою бібліотекою імені В. Г. Короленка спільно з Харківським обласним відділенням (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація реалізовано проєкт «Бібліотечний інтерактив: цифрові інструменти для освіти та саморозвитку» за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи.

-МИСТЕЦЬКІ ЖУРНАЛИ
Проєкт
Електронна колекція літературно-мистецьких журналів Харкова першої третини ХХ ст.

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду
Мета проєкту — збереження друкованих матеріалів, що мають історико-культурну цінність, та надання доступу до повних текстів оцифрованих видань за допомогою веб-ресурсу, доповнення джерельної бази наукових досліджень з історії літературно-мистецького життя України. Скористатися результатами проєкту зможуть широкі верстви населення, насамперед науковці, краєзнавці та всі, хто цікавиться історією української культури загалом та розвитком літературно-мистецького процесу першої третини ХХ ст. зокрема. Завдяки реалізації проєкту поповнено колекції надзвичайно цінних, малочислених періодичних видань 1910-1930-х рр.

Обкладинка проєкту Покращення можливостей
Проєкт
Покращення можливостей для освіти, самоосвіти, творчої самореалізації та соціальній адаптації внутрішньо переміщених осіб у Харкові та Харківській області

Ініціатор проєкту - Німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки Харківської обласної державної адміністрації
Проєкт реалізовано в рамках проекту «Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України, які фінансуються німецьким урядом та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Проєкт завершено у 2020 році

Е-життя разом з бібліотекою
Е-життя разом з бібліотекою: орієнтир на громаду Харківщини

Проєкт впроваджується в партнерстві з Харківським обласним відділенням (філією) ВГО «Українська бібліотечна асоціація», Харківською обласною радою та департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
У межах проєкту планується проведення тренінгів для різних цільових аудиторій, серед яких бібліотекарі публічних бібліотек та вузів Харкова, представники влади та держслужбовці, активні громадяни та студенти. Першими учасниками проєкту стали фахівці ХДНБ ім. В. Г. Короленка, які взяли участь у пілотному тренінгу «Електронне урядування на допомогу обслуговуванню користувачів та надання якісних сучасних послуг в бібліотеці». Учасники тренінгу на практиці засвоїли інструменти інтернет-серфінгу та вдосконалили навички користування сервісами електронного врядування. Родзинкою заходу стало проведення мозкового штурму «Бібліотека – активний майданчик для ефективного діалогу влада – громада».

Проєкт завершено у 2019 році

Бібліотечна енциклопедія Харківщини.
Регіональний корпоративний проєкт
Бібліотечна енциклопедія Харківщини

«Бібліотечна енциклопедія Харківщини» – регіональний корпоративний проєкт, мета якого – інтелектуальна інтеграція для виявлення загального здобутку бібліотечної галузі регіону та його популяризація.
Завдання проєкту – персоніфікація окремих сторінок історії бібліотечної справи та об’єктивне відтворення сучасної ситуації у бібліотечній та культурній сфері відповідно до системи наукових поглядів, покращення іміджу бібліотек як провідних культурно-освітніх закладів та створення умов для вирішення низки проблемних питань бібліотечної практики.

Школа бібліотечного журналіста.
Бажаешь бути креативним, запитай нас як!
Школа бібліотечного журналіста

Проєкт створено за грантової за підтримки програми «Бібліоміст» IREX/Україна, інформаційного партнерства НВП ''Ідея'' та журналу ''Бібліотечний форум України''
Мета Школи – сприяння професійному розвитку бібліотекарів і створення позитивного іміджу бібліотек як безкоштовних загальнодоступних центрів доступу до інформації через ЗМІ різного рівня, бібліотечні ЗМІ (електронні та друковані) та через сайти і сервіси Web 2.0, 3.0. Головне завдання Школи – засвоєння учасниками методів, прийомів, засобів журналістської діяльності та отримання практичних навичок.

Проєкт Цифрова грамотність для людей старшого віку.
Соціальний проєкт Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка
Цифрова грамотність для людей старшого віку

Бажаєте освоїти сучасні технології? Записуйтеся на курси комп'ютерної грамотності. Навчання абсолютно безкоштовно
Мета Проєкту: Залучення громадян похилого віку до освоєння інформаційно-комунікаційних технологій. Завдання Проєкту: Подолання інформаційної та соціальної ізольованості літніх людей, збереження трудового та інтелектуального потенціалу старшого покоління, подолання у людей літнього віку психологічного бар'єру перед новими інформаційно-комунікаційними технологіями.

Бібліотека у Програмі сприяння Парламенту України обкладинка.
Пункт Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної інформації
Бібліотека у Програмі сприяння Парламенту України (ПСП)

Проєкт впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією.
Пункти Доступу Громадян – це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.

Проєкт завершено у 2019 році