Бібліотека вдячна: Дарувальники — 2025
Адміністрація і колектив Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка щиро вдячні громадським організаціям та установам, авторам, користувачам за подаровані книги. Завдяки їхній небайдужості поповнюється і збагачується фонд книгозбірні.

Благодійний фонд «Бібліотечна країна», Львівська муніципальна бібліотека та благодійний фонд «Львів-опір»
Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка щиро вдячна благодійному фонду «Бібліотечна країна», Львівській муніципальній бібліотеці та благодійному фонду «Львів-опір» за щедрий дарунок — понад 60 сучасних видань іноземними мовами, переданих до фонду бібліотеки в межах проєкту «Книги для України / Books for Ukraine».
Серед отриманих книг — література для дітей і підлітків, історичні та науково-популярні видання, художні твори, зокрема романи та новели англійською мовою, а також твори українських письменників-дисидентів Ігоря та Ірини Калинців, які є знаковими постатями в українській літературі XX та XXI століття.

Юрій Дмитрович Бойчук
Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка висловлює щиру вдячність Юрію Дмитровичу Бойчуку, доктору педагогічних наук, професору, члену-кореспонденту Національної академії педагогічних наук України, ректору Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, за передані в дар бібліотеці книгу «Цікава ентомологія» та біобібліографічний покажчик своїх праць, який налічує понад 300 наукових і навчально-методичних видань.
У подарованому виданні «Цікава ентомологія» автор відкриває для читача захопливий світ комах — найчисленніших і найрізноманітніших мешканців нашої планети. Ці маленькі створіння співіснували з динозаврами, пережили багато катаклізмів, змогли вижити та адаптуватися, не втративши своєї панівної ролі на Землі. У книзі майстерно поєднується наукова точність та легкість викладу, гумор і спостережливість педагога-дослідника, що робить її цікавою для широкого кола читачів.

Світлана Ісаєнко
лікар-психотерапевт, кандидат медичних наук, член Європейської асоціації психіатрів, засновниця клініки ментального здоров’я «Dr. Isaenko», автор унікальних психотерапевтичних курсів, письменниця
Світлана Ісаєнко подарувала Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка свою нову книгу «Лавочка на хмарах» ― проникливу історію про віру, боротьбу, силу духу та пошуки світла серед темряви.
Авторка зазначає, що її місія ― допомагати людям покращувати душевне здоров’я за допомогою книг.
Світлана Ісаєнко ― лікар-психотерапевт, кандидат медичних наук, член Європейської асоціації психіатрів, засновниця клініки ментального здоров’я «Dr. Isaenko», автор унікальних психотерапевтичних курсів, письменниця, яка пише картини, сама ілюструє свої книжки та створює музику, веде блог та відкрито заявляє про важливість проблем ментального здоров’я. Її книги завжди потрапляють до тих, хто їх потребує.
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку за подароване видання!

Сергій Шелковий
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний відомому харківському митцю Сергію Шелковому за його нові поетичні збірки, подаровані до фонду книгозбірні. Важко уявити, але «Айстри третьої світової» (Київ: Друкарський двір Олега Федорова, 2025) стала 62-ю книгою автора. Це українсько-французька білінгва, оскільки Сергій Костянтинович не лише поет, а й чудовий перекладач, у тому числі Верлена, Рембо та Аполлінера. Доцент Національного технічного університету «ХПІ», він усе життя поєднував викладання з творчістю, будучи членом Спілки письменників України з 1989 року. Сергій Шелковий нагороджений Міжнародним орденом Святого Станіслава «За внесок в літературу і культуру» (2007) і медаллю Національної спілки письменників України (2017).
Друга подарована книга харківського поета теж видана в Києві цього року і має назву «Портали». Вона також містить зворушливі рядки, які відображають сучасну українську буденність, та продовжує розповіді, розпочаті у попередніх книгах, написаних уже під час війни. Як вказано в анотації, «Портали» ― відчинені вікна та брами у широкий історичний та культуровий контекст.

Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського за подароване до фонду книгозбірні видання «Етнографічний образ сучасної України. Корпус експедиційних фольклорно-етнографічних матеріалів. Т. 12: Культура повсякдення часів російсько-української війни» (2024).
У презентованому томі подано інтерв’ю, зібрані за часи широкомасштабного вторгнення РФ. Вони висвітлюють реалії війни, її впливу на організацію повсякденного побутового життя громадян України, зміну демографічної ситуації в країні внаслідок воєнних дій. Досліджено прояви та новітні форми соціальної культури в умовах воєнного повсякдення, такі як волонтерство, громадська взаємодопомога, самоорганізація та самооборона, релігійні практики.
Під час підготовки видання до збору матеріалів, окрім професійних етнологів, долучилися науковці з різних установ ― музеїв, навчальних закладів, громадських організацій ― з усіх куточків України: від Сум до Ужгорода, від Чернігова до Одеси. Значний науковий потенціал для аналітичних узагальнень становлять розповіді, зафіксовані студентами-етнологами під час польових етнографічних практик у різних регіонах України.
Видання буде цікавим для широкого кола читачів, шанувальників української культури та фахівців зі сфери етнології та суміжних галузей історичної науки.

Посольство Литовської Республіки в Україні
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку Посольству Литовської Республіки в Україні за подароване цінне видання «Ex libris Bibliothecae nationalis Lituaniae (from the collections of the National Library of Lithuania)». Vilnius, 2024. Воно було надруковане до 105-річчя Литовської національної бібліотеки імені Мартинаса Мажвідаса і знайомить читачів з найвизначнішими документами, які зберігаються у головній бібліотеці країни. У виданні надано довідки про пам’ятки, більшість з яких включено до Литовського національного реєстру культурного надбання, зокрема про рукописи ХIV–ХІХ ст.
Історія литовської книжкової культури розкривається у таких розділах, як «Мистецтво рукописів», «Релігійне письмо», «Перетин культур», «Майстерність і новаторство», «Збереження культурної спадщини». Упорядниками видання виступили наукові співробітниці Національної бібліотеки д-р Мілда Квізікявічюте та д-р Вікторія Вайткявічюте. Чудова поліграфія (навіть мармуровий папір форзаців гармонує з кольором обкладинки) та майстерні фотоілюстрації Віргіліюса Усінавічюса та Крістіни Лукошевичюте додають книзі друкарської неперевершеності.
Видання поповнить фонд документних пам’яток науково-дослідного відділу документознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів.

Марія Матіос
Колектив нашої книгозбірні щиро вдячний Марії Матіос за подаровану свою книгу «Майже ніколи не навпаки» та цінні слова підтримки для Харкова і для нас.
Марія Матіос — авторка багатьох поетичних збірок та книг. Її поезія та проза, пронизані любов’ю до рідного краю та глибоким розумінням української душі, займають почесне місце у фонді нашої бібліотеки.
Під час зустрічі пані Марія підписала та подарувала для читачів нашої бібліотеки свою книгу зі словами, які проймають до глибини душі: «Харків ніколи не здається!». Це видання обов’язково прочитають наші читачі!

Андрій Корнєв
харківський науковець, мистецтвознавець
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний видавництву «Раритети України» та харківському науковцю, мистецтвознавцю Андрію Корнєву за подароване до фонду видання:
Душа народу. 100 років української народної пісні на поштовій листівці / за наук. ред. Н. Мархайчук. — Харків : Раритети України, 2024. — 96 с.; 167 іл.
Цей альбом виданий у рамках однойменного проєкту «Душа народу. 100 років української народної пісні на поштовій листівці», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Проєкт згуртував навколо себе мистецтвознавців і колекціонерів, музикознавців і музеєзнавців. Кожен із них розповідає свою частину історії про те, як боротьба українського народу за волю й державність втілювалася у народній пісні та образотворчому мистецтві.
Особливістю як проєкту, так і самого видання є матеріал, який поєднує ці дві провідні теми: пісня і українська поштова листівка. Завдяки приватним зібранням і фондовим колекціям музейних та бібліотечних установ вдалося зібрати, проаналізувати і показати значний обсяг українських поштових листівок з відповідною тематикою.
На сторінках видання розкривається творчість митця та просвітника Амвросія Ждахи, колишнього Січового стрільця, згодом діаспорянина Едварда Козака, повстанського графіка Ніла Хасевича, діяльність видавництв «Час», «Червона калина» і багатьох інших, кого поєднала українська народна пісня та поштова листівка.
Важливою особливістю альбому також є посилання через QR-коди на аудіозаписи українських народних пісень, спеціально створені для проєкту харківськими музичними колективами.

Юзеф Броневський
Колектив Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка висловлює щиру подяку пану Юзефу Броневському за подароване до фонду книгозбірні видання «Цегельні Харківської губернії: Додаток до каталогу». Воно стало продовженням книги «Цегельні Харківської губернії», поява якої викликала неабиякий інтерес до цієї краєзнавчої теми. Автори Юзеф Броневський, Віктор Іванов, Андрій Парамонов та Артем Погрібний зібрали нові дані про власників цегельних заводів, а також зразки цегли та клейм.
Читачі зможуть дізнатися, зокрема, про діяльність ремісників-гончарів з містечка Нова Водолага, котрі, серед іншого, виготовляли також цеглу. Це буде корисним для тих, хто хоче збагатити своє уявлення про виробництво цегли в старі часи, інструменти та технологію, якими користувалися в цегельнях.
А ще, крім цегли, на території Харкова активно виготовляли кахлі. Найпершим таким підприємством був кахельний завод Василя Петрова. Продукція його виробництва досі трапляється на стінах старих будинків Харкова та Харківського повіту.
Бібліографічний опис: Цегельні Харківської губернії : додаток до каталогу / Ю. Броневський, В. Іванов, А. Парамонов, А. Погрібний. — Харків : Видавець Андрій Парамонов, 2025. — 48 с.

Громадська організація «Харківський музей Голокосту»
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний громадській організації «Харківський музей Голокосту» за подаровану до фонду бібліотеки книгу Лариси Воловик «Про славнозвісних харків’ян й не тільки» (2024). Книга написана доступною, легкою мовою, надрукована великим шрифтом для зручності читання особами з послабленим зором.
Лариса Фаліївна Воловик (1939–2023) була засновницею Харківського музею Голокосту (першого в Україні!) та редактором газети «Дайджест Є», у якій також вела рубрику «Клуб славнозвісних харків’ян». Авторка публікувала маловідомі матеріали, архівні фото. Цей цикл статей став основою для майбутньої книги. Читачам буде цікаво дізнатися, що встановлення меморіальних дошок відомим харків’янам — лауреату Нобелівської премії Іллі Мечникову, математикам Науму Ахієзеру та Сергію Бернштейну, професору медицини Мойсею Фабриканту та багатьом іншим — ініціювала саме Лариса Воловик. При цьому частково оплачувала з власних коштів їх виготовлення та встановлення. За цю діяльність вона внесена до Книги рекордів України.

Ніна Супруненко
поетеса, заслужена діячка мистецтв України
Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка щиро вдячна поетесі, заслуженій діячці мистецтв України Ніні Супруненко за подарунок — збірку поезій «Лютнева лють».
Ця книга — сильний і емоційно насичений відгук на події, що змінили хід нашої історії у лютому 2022 року. Сама назва збірки надзвичайно точно відтворює відчуття кожного українця в цей трагічний і водночас героїчний час: лють, біль, тривогу, надію й незламну віру в перемогу. Багато віршів уже знайшли своє нове життя у піснях — і це зайвий раз підтверджує, наскільки щиро і глибоко поетичне слово Ніни Супруненко відгукується в серцях українців.
Щиро дякуємо за довіру, за пам’ять, за поетичну силу, яка надихає і підтримує у важкі часи!

Людмила Данилівна Соколюк
харківська мистецтвознавиця і завідувачка кафедри теорії і історії мистецтва ХДАДМ
Адміністрація та колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка сердечно дякують мистецтвознавиці і завідувачці кафедри теорії і історії мистецтва ХДАДМ Людмилі Данилівні Соколюк за подароване до фонду бібліотеки видання, присвячене першій жінці, якій ще за імперських часів було присуджене звання художника — Марії Раєвській-Івановій. Ця легендарна жінка ще у 1869 заснувала у Харкові першу приватну художню школу, саме вона стоїть у витоків всієї мистецько-промислової освіти у нашому місті.

Благодійний фонд «Бібліотечна країна»
Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка висловлює щиру вдячність Благодійному фонду «Бібліотечна країна» за цінний подарунок — книгу Тари Вестовер «Освічена». Цей світовий бестселер дозволяє заглибитися в складні соціальні явища та їхній вплив на життя людей.
Мемуари Тари Вестовер вражають своєю відвертістю та надихають. У них висвітлена історія становлення особистості дівчини, яка вирвалася з ізольованого світу релігійної родини мормонів та здобула докторський ступінь у Кембриджському університеті. У книзі порушуються важливі теми, зокрема сімейного насильства, фанатизму і освіти як рушійної сили розвитку особистості.

Тамара Сухенко
співзасновниця благодійного фонду «Бібліотечна країна»
Щиро вдячні співзасновниці благодійного фонду «Бібліотечна країна», психологу та фасилітатору Тамарі Сухенко за цінний подарунок — книги, що вийшли друком у видавництві Олександра Савчука.
Благодійний фонд «Бібліотечна країна» активно підтримує бібліотеки по всій Україні, передаючи їм книги, техніку та навчальні матеріали, організовуючи освітні заходи й сприяючи популяризації читання. Особливу увагу організація приділяє підтримці бібліотек у громадах, що постраждали від війни.
Видання «Омелян Пріцак: повернення до України. Виступи у ЗМІ», «Триптих про призначення України» Юрія Шевельова, графічна історія Костянтина Зоркіна «Іменем міста: мальопис», поетична збірка Наталки Маринчак «Відчаєспинне», що були подаровані книгозбірні, об’єднані глибоким зв’язком з українською історією, культурою та інтелектуальною традицією. Через різні жанри — від наукових досліджень і публіцистики до поезії та графічного роману — ці книги переосмислюють українське минуле й сьогодення.
Харківське видавництво Олександра Савчука відоме завдяки якісним науковим та історико-культурним виданням, що розкривають українську інтелектуальну спадщину та зберігають нашу культурну пам’ять.
Дякуємо за підтримку бібліотек і вагомий внесок у збереження та популяризацію української книги!

Благодійний фонд Дениса Парамонова
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний Благодійному фонду Дениса Парамонова за подарунок — книгу Андрія Парамонова «Сковорода в місті мудрості Захарполісі».
У цій книзі відомий краєзнавець Андрій Парамонов досліджує історію Харкова в контексті життя Григорія Сковороди, який називав наше місто «Захарполісом» на честь біблійного пророка Захарії. Пан Андрій детально аналізує період перебування філософа у Харкові XVIII століття, його оточення, інтелектуальне середовище та вплив міста на формування світогляду Сковороди.
Не можна не згадати про унікальні ілюстрації — малюнки та гравюри, що відтворюють тогочасний Харків. Завдяки цим візуальним матеріалам читач може побачити будівлі та вулиці, які бачив і якими ходив філософ, а також відчути дух тієї епохи. Книга була випущена з ініціативи Благодійного фонду Дениса Парамонова до 370-річчя Харкова задля збереження історичної пам’яті про місто та його видатних особистостей.
Щиро дякуємо Благодійному фонду Дениса Парамонова за підтримку та співпрацю, які сприяють збереженню й популяризації української культурної спадщини! Книга «Сковорода в місті мудрості Захарполісі» стане окрасою нашого фонду та відкриє нові можливості для всіх, хто досліджує та цікавиться інтелектуальним надбанням України.

Наталія Демедюк
українська поетеса, художниця та журналістка
Адміністрація та колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка сердечно дякують українській поетесі, художниці та журналістці Наталії Демедюк за подаровані до фонду бібліотеки книги — поетичну збірку «Реставрована мить» (2023) та артбук «Бачити й чути серцем…» (2024). До видань увійшли вірші, написані в непростий для України період 2019–2024 років, а також репродукції картин авторки, які експонувалися на виставках живопису в Україні та за кордоном.

Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука (група «Інформаційний спротив»), Національнй військово-історичний музей України
З 18 лютого 2025 року 101 книга, отримана завдяки п’ятій хвилі благодійно-просвітницької акції «Книжкова навала», стала доступною для читачів міського абонемента ХДНБ ім. В. Г. Короленка.
«Книжкова навала» — це благодійно-просвітницька акція, яку проводить Український центр дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука (група «Інформаційний спротив») у співпраці з Національним військово-історичним музеєм України.
Тепер кожен читач міського абонемента ХДНБ ім. В. Г. Короленка матиме змогу ознайомитися з виданнями української класики та сучасної літератури, перекладами іноземних авторів, науково-популярною літературою, книгами про війну, творами ветеранів і волонтерів, літературою для дітей та підлітків.
Висловлюємо щиру подяку всім учасникам акції!

Людмила Данилівна Соколюк
мистецтвознавиця, завідувачка кафедри теорії і історії мистецтва ХДАДМ
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку мистецтвознавиці, завідувачці кафедри теорії і історії мистецтва ХДАДМ Людмилі Данилівні Соколюк за подароване до фондів книгозбірні авторське видання: Вища мистецька школа Харкова: від модернізму до трансформації (1921—1962) / Людмила Соколюк. — Харків : Видавець Олександр Савчук, 2023. – 150 с. Ця ілюстрована монографія, що є підсумком довгої дослідницької роботи, вперше розкриває історію формування вищого закладу мистецької освіти у Харкові.

Адам Касперкевич
юрист, координатор кампанії правової допомоги біженцям від війни, польський журналіст, фотограф
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро дякує фотографу-волонтеру, давньому другу бібліотеки Адаму Касперкевичу за подаровану книгу «Bezkoniec» («Без кінця»). Це перше видання, створене учасниками Школи документальної фотографії, нової освітньої платформи познанського фонду PIX.HOUSE. Автори книги — Малгожата Смєшек, Адам Касперкевич, Ярослав Ян Хеммерлінг.
У книзі «Bezkoniec» представлено серію документальних фотопроєктів, які ілюструють важливі соціальні теми, пов’язані з подіями російсько-української війни. Це війна та її наслідки для цивільного населення; вплив війни на культуру та збереження спадщини; долі переселенців та людей, які змушені покидати свої домівки; роль фотографії в сучасному світі, де триває боротьба з дезінформацією.
На особливу увагу заслуговує проєкт «Libricide» Адама Касперкевича, у рамках якого автор задокументував численні факти знищення української культури, бібліотек та книг під час російського вторгнення.
Висловлюємо щиру вдячність авторам за їхню підтримку України та важливий внесок у збереження пам’яті про сучасну трагедію та боротьбу українського народу.

Микола Томенко
громадський діяч, доктор політичних наук, професор, автор загальнонаціонального проєкту «Твій Шевченко», голова громадського руху «Рідна країна»
Фонд ХДНБ ім. В. Г. Короленка поповнився двома примірниками видання «Воюючий Шевченко». Це книжечки кишенькового формату, в яких викладені надихаючі проукраїнські твори Кобзаря, призначені для українських воїнів, волонтерів та всіх, хто чинить спротив ворогу, а також працює в прифронтових регіонах.
Ініціатором створення видання став громадський діяч, доктор політичних наук, професор, автор загальнонаціонального проєкту «Твій Шевченко», голова громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко. Він справедливо зауважив: «Тарас Шевченко був і залишається нині світоглядним воїном проти Московщини-Росії. Якщо раніше його твори забороняли або цензурували, то під час нинішньої російсько-української війни твори Шевченка вилучають із книгозбірень на окупованих територіях, а пам’ятники Кобзаря розстрілюють. Тож, наш національний Батько продовжує воювати за Україну разом із ЗСУ та всім українським народом!».
Збірка поезій побачила світ завдяки співпраці проректора з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету Валентина Лазуренка і фонду «Рідна країна». Науковці називають її «Малою світоглядною книжкою українського воїна».
Щиро дякуємо за такий цінний подарунок!

ВГО «Комісія з журналістської етики»
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро дякує ВГО «Комісія з журналістської етики» за подаровану книгу «Практикум із журналістської етики». Це цінне навчально-методичне видання стане у пригоді журналістам, студентам та всім, хто прагне навчитися відповідально працювати з інформацією.
Автори книги — Андрій Куликов, Валерій Іванов, Ліза Кузьменко і Ліна Кущ — розглядають ключові етичні принципи роботи медіа в умовах війни, питання правдивості інформації, особливості висвітлення конфліктів та проведення інтерв’ю.
Ми вдячні за такий важливий внесок у розвиток медійної грамотності та підвищення професійних стандартів журналістики. Впевнені, що ця книга стане невід’ємною частиною фонду нашої бібліотеки та допоможе багатьом фахівцям у їхній відповідальній роботі.

Благодійний фонд «Бібліотечна країна»
Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка щиро вдячна Благодійному фонду «Бібліотечна країна» за подаровану книгу Ростислава Семківа «Як читати українських класиків і кайфувати від цього».
Це справжній путівник у всесвіт української літератури. Автор аналізує творчість класиків, розкриває сенси, проводить паралелі зі світовими літературними традиціями та, головне, допомагає навчитися отримувати задоволення від читання.
Дякуємо БФ «Бібліотечна країна» за популяризацію читання та розвиток бібліотек!

Олег Бородай
вчитель, поет, музикант
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює сердечну подяку вчителю, поету, музиканту, вояку Олегу Бородаю за подаровану до фонду нашої бібліотеки поетичну збірку «Солоніє сльозами Оскіл» — четверту в його творчому доробку.
Збірка вміщує низку поезій різної тематики, об’єднаних наскрізною темою війни. Нею книга починається, нею продовжується, нею і закінчується. Бо війна досі триває…
Але як радить письменниця Ольга Павленко — краще читати не про книгу, а її саму. Впевнені, що збірка «Солоніє сльозами Оскіл» не залишить байдужим нікого. Завдяки таким подарункам фонд нашої книгозбірні постійно поповнюється цікавою і корисною літературою.
Дякуємо Олегу Бородаю за книгу, за те, що він — поет і військовий, розповів нам про війну, любов до рідного краю, своїх надійних побратимів, кохання і тугу за родиною.

Національна бібліотека Франції
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний Національній бібліотеці Франції за переданий до фонду нашої книгозбірні комплект із 66 екземплярів книг різної тематики.
Національна бібліотека Франції — одна з найстаріших у Європі та найбільша у Франції. Бібліотека має величезний книжковий фонд та чималий міжнародний авторитет. Тісні робочі зв’язки пов’язують її з різними українськими бібліотеками, зокрема і з нашою книгозбірнею.
Серед книг, переданих Національною бібліотекою Франції до нашого фонду — унікальні видання англійською, німецькою, французькою та італійською мовами, які розкривають історію та культуру різних країн світу.
У комплекті представлені тлумачні словники, антології європейської літератури, антології мистецтва, альбоми творів видатних художників. До уваги читачів — цікавий атлас діалектів англійської мови, книги з історії літератури Великої Британії, збірка фольклорних творів Великої Британії, антологія міфів та легенд Давньої Греції, збірка біографій видатних літературних постатей епохи Ренесансу.
Особливої уваги заслуговують унікальне видання, присвячене історії ілюстрацій детективних книжок, та добірка книг з історії ілюстрацій французької літератури 1700–1914 років. Також поціновувачам мистецтва буде цікаво погортати сторінки альбомів із репродукціями творів Леонардо да Вінчі та гравюр Пабло Пікассо, ознайомитися з історією авангарду в мистецтві Бельгії або історією декоративного мистецтва Італії. Прихильників індійського кіномистецтва неодмінно зацікавить антологія кіно цієї країни.
У комплекті переданих книг є багато творів класичної й сучасної літератури. Серед них — історичні романи Жана д’Айона, біографії видатних людей Жана Руо, праці Лео Ферреро, Андре Базіна, Мігеля Бонассо, Філіпа Рота, Хорхе Борхеса, Вікторії Нельсон, Марселя Пруста, Едгара По, Джеймса Болдвіна та багато інших.
Ці видання неодмінно стануть у пригоді науковцям, студентам та всім, хто цікавиться літературою іноземними мовами.

Благодійний фонд «Бібліотечна країна»
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро дякує благодійному фонду «Бібліотечна країна» (https://www.facebook.com/modernUkrainianBooks) за подаровані видання: «Омелян Пріцак: повернення до України», «Тит Лівій. Від заснування міста. Книги XХI–XХV» та «Давньо-єгипетська література в українських перекладах».
Благодійний фонд «Бібліотечна країна» допомагає розвитку бібліотек і популяризації читання. Зараз, під час війни, ця допомога особливо важлива й має неоціненне значення. Завдяки їй наш фонд збагатився прекрасними книгами, що стануть джерелом нових знань та великого задоволення для користувачів бібліотеки.

Микола Товстяк
голова правління Ради Старійшин Харківщини
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку заступнику голови правління Ради Старійшин Харківщини Миколі Товстяку за подароване англомовне видання «The ABC of My Country Ukraine».
Микола Товстяк є головним координатором міжнародного ілюстрованого проєкту «Абетка», в якому маленькі громадяни України розповідають дітям світу про нашу країну. Цей важливий проєкт своєчасно зафіксував історичний момент, характеризуючи стійкість та незламність нашої нації.
Протягом декількох років у рамках проєкту були надруковані видання німецькою та англійською мовами. Нове кольорове, повноформатне англомовне видання з’явилося на початку минулого року, воно наповнене болем та гордістю за нашу країну.
Впевнені, що книга «The ABC of My Country Ukraine» стане важливим компонентом освітнього та виховного процесу, що сприятиме не лише формуванню знань про нашу країну, а й розвитку патріотизму, культурної свідомості та громадянської активності у молодого покоління наших земляків.
Микола Товстяк особисто підписав екземпляр книги, який подарував нашій книгозбірні: «Починаємо будувати світ без війни. Хай НАМ щастить!».

Наталія Леонідівна Калиновська
українська поетеса, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, заслужений діяч естрадного мистецтва України, науковець і педагог
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру вдячність авторці Наталії Леонідівні Калиновській за подаровані видання.
Пані Наталія — українська поетеса, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, заслужений діяч естрадного мистецтва України, науковець і педагог.
Наталія Леонідівна є викладачкою Національного університету «Львівська політехніка», лавреаткою міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф», літературно-мистецької премії імені Миколи Лисенка «Рапсодія» та авторкою 25 книг.
Подаровані нею видання «Відлуння літа» та «Голос війни-3. Літературний фронт» збагатили наш фонд зразками сучасної української поезії.

Національний музей історії України у Другій світовій війні
Колектив Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка щиро вдячний за цінний подарунок — видання «Історичний портрет Слобідської України: Курщина» (Київ, 2024).
Видання є каталогом виставки «…за межею свого рідного краю», яка була презентована 6 вересня 2024 р., рівно через місяць після початку операції Сил оборони України на Курщині, й задокументувала події війни на цьому особливому відтинку фронту.
Виставка висвітлює реалії повернення війни на територію держави-агресора. Мовою музейних артефактів та унікальних архівних документів змальовує історичний портрет слобожанського краю, північно-східна частина якого перебуває у складі Росії. Маловідомі джерела, більшість яких публікується вперше, становитимуть інтерес як для широкого загалу, так і для вузького кола фахівців.
Історичний портрет Слобідської України: Курщина. Каталог виставки «…за межею свого рідного краю» / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, Центральний державний історичний архів України (м. Київ), Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова. – Київ: ВД «АДЕФ-Україна», 2024. – 312 с.

Віктор Мойсейович Перельмутер
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний доктору технічних наук Віктору Мойсейовичу Перельмутеру за подаровані книги «Electrical Drive Simulation with Matlab©/Simulink©: Selected Technologies», «Advanced Simulation of Alternative Energy: Simulation with Simulink© and SimPowerSystemstm», «Electrotechnical Systems: Simulation with Simulink© and SimPowerSystemstm», «Renevable Energy Systems: Simulation with Simulink© and SimPowerSystemstm».
Віктор Мойсейович довгі роки мешкав у Харкові, у 1958 році він закінчив Харківський політехнічний інститут, потім працював у Науково-дослідному інституті «ХЕМЗ». Разом з інженерною діяльністю пан Віктор займався науковою роботою в галузі електроприводів, силової електроніки та систем керування. Під час роботи над дисертаціями, книгами та статтями вчений активно користувався послугами нашої книгозбірні. Віктор Мойсейович є автором численних наукових праць, присвячених різним проблемам електротехніки (відновлювані джерела енергії, перетворювальна техніка, електропривод), які були надруковані в нашій країні та США.
Подаровані видання поповнять фонд нашої бібліотеки та неодмінно зацікавлять науковців та студентів технічних навчальних закладів.

Валерій Лейко
керівник харківського Музею дитинства, історик та колекціонер