Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка Бібліотека
Меню Закрити

Бібліотека вдячна: Дарувальники — 2024

Адміністрація і колектив Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка щиро вдячні громадським організаціям та установам, авторам, користувачам за подаровані книги. Завдяки їхній небайдужості поповнюється і збагачується фонд книгозбірні.

Михайло Петрович Бойчак. Бібліотека вдячна.

Михайло Петрович Бойчак

Колектив ХДНБ щиро вдячний генерал-майору медичної служби, доктору медичних наук, професору, заслуженому лікарю України Михайлу Петровичу Бойчаку за подаровані ХДНБ ім. В. Г. Короленка книги «Гостра променева хвороба: внесок українських вчених» (Київ, 2023), «Харківський військовий госпіталь: клінічна база медичного факультету Харківського університету (Харківського медичного інституту)» (Київ, 2024), «Вовкодав Микола Миколайович: перший головний терапевт МО України, генерал-майор медичної служби, один з ініціаторів реформування військово-медичної служби: присвячується до 80-річчя з дня народження» (Київ, 2024). Це видання, присвячені науковим радіобіологічним дослідженням, проведеним у медичних науково-дослідних закладах України у другій половині XX ст., а також вітчизняним науковцям цієї галузі; історії створення та діяльності Харківського військового шпиталю у 1887–1930 рр. і внеску відомих вчених-лікарів у його розбудову; життєвому і науково-професійному шляху генерал-майора медичної служби М. М. Вовкодава. Книги стануть у нагоді викладачам та студентам медичних ЗВО, лікарям, а також усім, хто цікавиться історією організації охорони здоров’я в Україні.

Зінаїда Пахолок. Бібліотека вдячна.

Зінаїда Пахолок

доктор філологічних наук

Колектив ХДНБ сердечно дякує науковиці з Луцька, доктору філологічних наук Зінаїді Пахолок за надіслані до нашої бібліотеки книги. Мовознавчі й краєзнавчі праці дарувальниці, серед яких монографія «Гносеологічний та онтологічний статус категорії повторюваності: мовний та мовленнєвий виміри», авторська збірка історико-краєзнавчих нарисів «Луцька homo візія», «Малий українсько-литовський словник», низка праць про видатного уродженця Волині лінгвіста Миколая Крушевського, а також укладені нею збірки творів луцької поетеси Катерини Федонюк поповнять фонди нашої книгозбірні та знайдуть свого читача.

Михайло Іванович Саяний. Бібліотека вдячна.

Михайло Іванович Саяний

директор Зміївського краєзнавчого музею

Колектив ХДНБ щиро вдячний директору Зміївського краєзнавчого музею Михайлу Саяному за подаровану до фонду бібліотеки книгу «Голодоморна Зміївщина в свідченнях та документах» (Харків, 2023). До неї увійшли архівні документи часів Голодомору 1932–1933 років, списки померлих зміївчан і спогади тих, хто вижив. Це видання — данина пам’яті про страшну трагедію українського народу і водночас підґрунтя для подальших досліджень геноциду українців.

Фундація Лозинських (США). Бібліотека вдячна.

Фундація Лозинських (США)

Щиро дякуємо Фундації Лозинських (США) за подаровані до фонду бібліотеки примірники двох видань – «Бо москалі – чужі люде…» (Львів, 2023) і «Роблять лихо з вами…» (Львів, 2024).

Їх автором є голова Фундації Аскольд Лозинський – юрист, відомий громадський діяч і публіцист, президент Світового Конгресу Українців у 1998–2008 рр. Написані в жанрі історичної та політичної есеїстики, ці книги становлять своєрідне ціле та є відгуком на гарячі події, що відбувалися в Україні та світі упродовж 2021–2024 рр.

Благодійна організація «Німецький Дім-Київ». Бібліотека вдячна.

Благодійна організація «Німецький Дім-Київ»

Колектив Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка щиро вдячний благодійній організації «Німецький Дім-Київ» за цінний подарунок — видання, що поповнили наш книжковий фонд.
Серед переданих видань — унікальні матеріали, які розкривають історію та культуру етнічних німців України. Ця література неодмінно стане в пригоді дослідникам, студентам та всім, хто цікавиться історико-культурною спадщиною нашої країни.
Книги були передані завдяки участі нашого колеги Вячеслава Мамона у тренінгу, організованому БО «Німецький Дім-Київ», де він був одним із лекторів. Ця подія стала чудовою нагодою для обміну досвідом і отримання унікальних матеріалів, які тепер доступні нашим читачам.
Олексій Бруслик. Бібліотека вдячна.

Олексій Бруслик

міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний заступнику міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Олексію Бруслику за подаровані книги.

Серед них багато видань юридичної тематики, кожне з яких містить безліч корисної інформації й неодмінно стане в пригоді юристам, студентам закладів вищої освіти та всім, хто цікавиться юриспруденцією.

Саме завдяки таким щедрим дарункам наша бібліотека невпинно поповнюється якісною науковою літературою. Ми глибоко вдячні за підтримку нашої роботи у ці непрості часи та чималий внесок у книжковий фонд книгозбірні. Впевнені, що ці видання матимуть попит серед читачів бібліотеки.

Фундація BRDA та ALIPH Foundation. Бібліотека вдячна.

Фундація BRDA та ALIPH Foundation

Завдяки фінансовій підтримці Фундації BRDA та ALIPH Foundation ХДНБ ім. В. Г. Короленка отримала три зарядні станції Ecoflow Delta 2.

Під час воєнного стану надзвичайно важливим є питання безперебійного енергопостачання, особливо у прифронтових містах, до яких, на жаль, належить Харків. Зарядні станції, отримані в рамках гуманітарної допомоги, дозволять нашій бібліотеці функціонувати навіть під час відключень електроенергії. Працівники зможуть надавати віртуальні послуги, підтримувати сайт, створювати електронні колекції та працювати над відновленням книгозбірні.

Колектив бібліотеки висловлює щиру вдячність нашим спонсорам за цей щедрий дарунок!

Василь Іванович Шуляр. Бібліотека вдячна.

Василь Іванович Шуляр

директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, професор кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, доктор педагогічних наук

Щиро дякуємо Василю Івановичу Шуляру, директору Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, професору кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, доктору педагогічних наук, за подарований примірник науково-методичного та інформаційно-освітнього журналу «Вересень» (2024, № 3).
У журналі публікуються результати сучасних теоретичних та експериментальних досліджень у галузі педагогіки, здійснених авторами із зазначених проблем; розкриваються педагогічні, психологічні, історичні та соціальні аспекти, які зумовлюють актуалізацію поставленої проблеми й допомагають вирішувати її на сучасному етапі розвитку суспільства й освіти; рецензії та наукові праці.
Подароване видання стане частиною бібліотечного фонду книгозбірні.
ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз. Бібліотека вдячна.

ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз

Колектив Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка щиро вдячний ВГО Українська бібліотечна асоціація, фонду ALIPH Foundation (Міжнародний альянс із захисту спадщини в зонах конфлікту) та Європейському Союзу за допомогу в придбанні сканера CZUR M3000 Pro.
Попри значні пошкодження бібліотеки, отримані внаслідок російських обстрілів, наші фахівці продовжують працювати й обслуговувати користувачів. У складних умовах, незважаючи на всі виклики й труднощі, вони піклуються про культурне надбання нашої країни. Так, у цьому році за підтримки Українського культурного фонду була створена електронна колекція ірмолоїв з фонду ХДНБ. Сьогодні завдяки отриманому сканеру ми маємо можливість продовжувати роботу зі створення нових електронних колекцій, забезпечуючи доступність та захищеність унікальних документів і видань, що мають неабияку культурну та історичну цінність.
Дякуємо ALIPH Foundation, Європейському Союзу та ВГО Українська бібліотечна асоціація за цей неоціненний внесок у збереження культурної спадщини нашого народу. Це дійсно важливо, особливо у ці складні часи. Дякуємо за довіру та підтримку, які надихають нас на подальшу працю.

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» (Київ). Бібліотека вдячна.

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» (Київ)

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний німецьким друзям за каталоги, видані Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом «Мистецький арсенал» у Києві і подаровані нашій книгозбірні. Двомовні (українсько-англійські) видання документують виставкові проєкти Мистецького арсеналу з різних циклів (сучасне мистецтво, українська культурна спадщина), а також представляють історію заснування, розвитку та формування інституції та її музейної колекції.
Ці видання надруковано в рамках проєкту «Взаємообмін між німецькими та українськими літературними і книжковими секторами», що фінансується Уповноваженим федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації. Каталоги вийшли друком напередодні Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», який проходив у Києві з 30 травня до 2 червня 2024 року. Друкарня, де були надруковані ці книги, розташована у «видавничій столиці» України Харкові, що регулярно зазнає потужних ракетних обстрілів з боку Російської Федерації.
Ці видання стануть корисним джерелом інформації про українське мистецтво та культуру для мистецтвознавців, істориків, культурологів та всіх зацікавлених.

Олена Ющук. Бібліотека вдячна.

Олена Ющук

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює подяку поетесі Олені Ющук за подароване видання ― збірку поезій «Дива ще будуть».
Пані Олена народилася у Кривому Розі. Перші римовані рядки написала у 15 років, а її перша поетична збірка вийшла друком у 2018. У 2021 році поетеса встановила рекорд України у категорії «Мистецтво» в номінації «За поетичні можливості людини з фізичними вадами». За три роки запорізька поетеса написала понад тисячу віршів.
Усі вірші збірки «Дива ще будуть» написані впродовж повномасштабної війни. У них відображено бачення навколишнього світу, роздуми про місце людини у важких реаліях сьогодення та впевненість у перемозі українського народу.
Ця книга стане частиною багатомільйонного бібліотечного фонду нашої книгозбірні й неодмінно знайде свого вдячного читача. Бажаємо авторці міцного здоров’я, творчих успіхів та подальшого натхнення для написання нових поетичних шедеврів.
ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз. Бібліотека вдячна.

ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз

За сприяння ВГО Українська бібліотечна асоціація, фінансовій підтримці Міжнародного альянсу захисту культурної спадщини в зоні конфліктів ALIPH Foundation та Європейському Союзу наша бібліотека отримала для відділу консервації і реставрації високоякісний японський папір, необхідний для збереження та реставрації цінних бібліотечних колекцій.

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний за цей значущий внесок у збереження вітчизняної культурної спадщини. Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, допомога, яка розширює наші можливості та сприяє ефективній роботі, є надзвичайно цінною. Ми глибоко цінуємо вашу підтримку у ці важкі часи!

Ольга Ганоцька. Бібліотека вдячна.

Ольга Ганоцька

дочка видатного митця Василя Ганоцького

Адміністрація та колектив бібліотеки щиро вдячні доньці видатного митця Василя Ганоцького Ользі Ганоцькій за цінний дарунок — чудовий мистецький альбом «Сузір’я митців.
Василь Ганоцький і учні» (2021). Видання присвячено творчості Василя Леонтійовича Ганоцького (1951–2023) — народного художника України, заслуженого діяча мистецтв України, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, професора кафедри живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Його вважають майстром портретного живопису та сюжетно-тематичної картини. Він створив цілу галерею образів наших сучасників та відомих історичних постатей.
В альбомі представлені найкращі роботи уславленого майстра живопису, які є своєрідним звітом Василя Леонтійовича, оскільки видання приурочено до 70-річного ювілею митця. Книга складається зі статей, присвячених особистості художника, ілюстративної частини, що налічує більше ніж 100 репродукцій, та довідково-бібліографічного матеріалу. Також в альбомі представлені авторські роботи найкращих учнів Василя Ганоцького, серед яких Карина Волошко, Ірина Калюжна, Сергій Коваленко, Олександр Кріушин, Марія Некрасова, Денис Саражин, Марина Пономаренко, Олег Станичнов та Наталя Третьякова.
ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз. Бібліотека вдячна.

ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз

Одна з найбільших книгозбірень України – ХДНБ ім. В. Г. Короленка попри руйнування, отримані навесні 2022 року внаслідок ракетних ударів, з ущент зруйнованою системою опалення, незважаючи на постійні обстріли та знаходження в прифронтовій зоні, продовжує працювати й обслуговувати читачів. Значною мірою це стало можливим завдяки фондам та організаціям, які допомагають зберегти національне культурне й історичне надбання України.
Фахівці та відвідувачі ХДНБ щиро дякують ВГО Українська бібліотечна асоціація, фонду ALIPH та Європейському Союзу за отримані обігрівачі. Ця допомога є надзвичайно важливою, завдяки якій бібліотека зможе продовжувати свою роботу навіть у холодний період. Ми вдячні благодійникам за їхню підтримку та допомогу.
Goethe-Institut Ukraine в Україні, Німецька асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Український інститут книги. Бібліотека вдячна.

Goethe-Institut Ukraine в Україні, Німецька асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Український інститут книги

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку Goethe-Institut Ukraine в Україні, Німецькій асоціації видавців та книгорозповсюджувачів і Українському інституту книги за переданий до фонду комплект із 14 нових книг німецьких письменників, виданих у рамках «Німецької книжкової полиці», що є частиною великого проєкту «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією».
Фінансування проєкту здійснюється Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації.
Мета проєкту — забезпечити публічні бібліотеки України новими виданнями книг німецьких авторів, перекладених українською мовою. Таким чином українські читачі зможуть більше дізнатися про Німеччину, німецьку культуру та історію, а також сформувати для себе позитивний образ країни.
У комплекті представлені твори видатного німецького філософа Імануеля Канта, класиків німецької художньої літератури Томаса Манна та Бертольда Брехта, збірки Альфреда Дебліна та німецького письменника, перекладача, інтелектуала-аутсайдера Арно Отто Шмідта. Серед сучасних письменників представлені твори Бернгарда Шлінка, Юдіт Германн, Іріс Ганікі, Вольфґанґа Шивельбуша, німецької письменниці та театральної режисерки Дженні Ерпенбек. Молоду аудиторію читачів зацікавлять твори авторки молодіжних трилерів Урсули Познанскі.

ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз. Бібліотека вдячна.

ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз

За сприяння ВГО Українська бібліотечна асоціація, фінансовій підтримці Міжнародного альянсу захисту культурної спадщини в зоні конфліктів ALIPH Foundation та Європейському Союзу ХДНБ ім. В. Г. Короленка отримала дезінфекційний засіб «Полідізін-25», який буде використовуватися для знезараження та дезінфекції документів бібліотечного фонду.
У 2025 році фахівцями відділу наукової організації і використання основного фонду заплановано обробити цим засобом 20 тисяч аркушів видань, що постраждали від вологи, зберігаючись у пошкоджених війною будівлях книгозбірні.

Щиро дякуємо ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейському Союзу за допомогу!

Громадська спілка “Українська культурна спадщина”. Бібліотека вдячна.

Громадська спілка “Українська культурна спадщина”

У рамках заходів, спрямованих на популяризацію історії України, громадською спілкою «Українська культурна спадщина» запроваджено проєкт з підготовки чотирнадцятитомного репринтного видання «Газета Гадяцького земства, 1906–1919 рр.». На сьогодні підготовлено електронні версії томів XII (1917 р.) та XIII–XIV (1918–1919 рр.) цього багатотомника.
Саме у ці роки Олена Пчілка працювала на посаді редактора «Газети Гадяцького земства», на яку була запрошена місцевим повітовим земським зібранням. За її каденції газета фактично стала піонером серед земської преси в українізації суспільства, з пропаганди української мови та української культури.
При підготовці видань були використані документальні матеріали, що зберігаються у фондах ЦДАВО України та Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.
Деякі номери газети читачі побачать уперше за більш ніж сто років, оскільки левова частка примірників ще за радянських часів була або вивезена з України до архівів і бібліотек Москви та Санкт-Петербурга, або знищена, або зберігалася в закритих фондах.
Науково-методичною радою Державного архіву Полтавської області, Вченою радою факультету інформаційних і прикладних технологій Донецького національного університету ім. Василя Стуса (м. Вінниця) та Вченою радою Українського інституту археографії і джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України оригінал-макети томів затверджені до друку як науково-популярне видання, рекомендоване для широкого кола науковців, викладачів, вчителів, студентів та учнів навчальних закладів тощо.
Наша бібліотека отримала сертифікати до електронної версії томів XII і XIII–XIV цих документів. Щиро вдячні Громадській спілці “Українська культурна спадщина” за подаровані видання!

ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз. Бібліотека вдячна.

ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейський Союз

Систематичне знепилювання фондів є пріоритетним контрольно-профілактичний заходом, необхідним для успішного й довготривалого зберігання документів. Це добре знають бібліотекарі-фондозберігачі, тому знепилювання багатомільйонних документних фондів ХДНБ здійснюють як вручну, так і за допомогою механізованих засобів.
Використання пилососів, отриманих за сприяння ВГО Українська бібліотечна асоціація, фінансовій підтримці Міжнародного альянсу захисту культурної спадщини в зоні конфліктів ALIPH Foundation та Європейському Союзу, значно підвищить ефективність пилоочищення фонду, що дозволить ефективно захистити документи від ушкоджень.
Щиро дякуємо ВГО Українська бібліотечна асоціація, ALIPH Foundation та Європейському Союзу за допомогу!

ALIPH Foundation та Європейський Союз. Бібліотека вдячна.

ALIPH Foundation та Європейський Союз

За сприяння ВГО Українська бібліотечна асоціація, фінансовій підтримці Міжнародного альянсу захисту культурної спадщини в зоні конфліктів ALIPH Foundation та Європейському Союзу наша бібліотека отримала мережеве сховище (NAS) Synology та 6 жорстких дисків для зберігання електронних копій оцифрованих видань. Це дозволить нам налагодити регулярне резервне копіювання даних і уникнути втрати цінного контенту, а також впровадити більш зручну організацію файлів і забезпечити безперебійний доступ до інформації.

У фонді ХДНБ налічується понад 7 млн примірників різноманітних видань, у тому числі рідкісних та цінних. Нині через пошкодження будівель бібліотечного комплексу вони всі знаходяться під загрозою. Фахівці ХДНБ вважають, що в умовах війни кращим розв’язанням цієї проблеми є оцифрування, яке дозволяє забезпечити збереження документів, формування цифрових колекцій документної спадщини та надання оперативного доступу одночасно багатьом користувачам, зокрема з інвалідністю. Також це дозволяє відновити документи, які мають важливе історичне та наукове значення, у разі їх фізичного знищення.

Фахівці бібліотеки працюють над створенням електронного фонду документів з 2004 року, і наразі він нараховує 1033 одиниці зберігання. На жаль, сьогодні, під час жорстокої війни, ця робота є особливо актуальною, і ми вдячні кожному, хто нам допомагає. Щиро дякуємо ALIPH Foundation за підтримку у важкі часи!

Студенти Чортківського медичного фахового коледжу та учні Чортківської гімназії № 6. Бібліотека вдячна.

Студенти Чортківського медичного фахового коледжу та учні Чортківської гімназії № 6

Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка щиро вдячна студентам Чортківського медичного фахового коледжу та учням Чортківської гімназії № 6 (Тернопільська область) за надані примірники художньої літератури. Завдяки ініціативі «Книги для бібліотеки ім. В. Г. Короленка», яка проводилася 27–30 вересня працівниками соціокультурного центру, наш бібліотечний фонд поповнився десятьма чудовими книгами.
Подаровані видання будуть інтегровані у склад бібліотечного фонду та скоро стануть доступними для читачів. Надання доступу до якісних зразків художнього слова відповідає нашій місії поширення знань і розвитку культурної обізнаності.
Бібліотека висловлює глибоку вдячність за підтримку нашої роботи та внесок у формування книжкового фонду, орієнтованого на потреби наших відвідувачів. Бажаємо дарувальникам успіхів у навчанні та сподіваємось на подальшу співпрацю задля розвитку культурних та освітніх ресурсів.
З повагою, колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка.

Андрій Парамонов. Бібліотека вдячна.

Андрій Парамонов

український харківський краєзнавець, журналіст, дослідник історії, генеалог, засновник і директор приватного музею міської садиби (м. Харків)

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку Андрію Парамонову, відомому досліднику історії Слобідської України, автору багатьох цікавих видань, давньому другу і партнеру нашої книгозбірні за неоціненний подарунок – книгу «Слобожанські образки. Новели старої Слобідщини».

Ми дуже цінуємо увагу пана Андрія до нашої бібліотеки та її користувачів. Для нас це дуже важливо, особливо у нинішні нелегкі часи. А збірка новел з життя старої Слобожанщини стане справжнім скарбом для кожного, хто цікавиться історією України та рідного краю.

Віталій Запорожець. Бібліотека вдячна.

Віталій Запорожець

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку Віталію Запорожцю за подарунок до фонду книгозбірні автобіографічного видання «Спогади і роздуми людини з натовпу».

Книга присвячена батькам автора, Івану та Олександрі, їхнім сучасникам ― представникам того покоління, яке стало свідками найбільш драматичних подій ХХ століття. У своїй книзі пан Віталій ділиться з читачами спогадами з власного життя, значна частина якого пройшла у Харкові.

Автор пише: «Наші предки – це наше коріння, стовбур, на яких виростають гілочки, листячко, квіти все нових і нових поколінь. Ми повинні бути вдячними нашим предкам. Без них не було б і нас. Забути вчорашній день, історію це не мати орієнтирів і набивати гулі там, де можна було б обійтися без них».

Наталія Василівна Цигановська. Бібліотека вдячна.

Наталія Василівна Цигановська

завідувачка кафедри фізичної культури і здоров’я Харківської державної академії культури

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку НАТАЛІЇ ВАСИЛІВНІ ЦИГАНОВСЬКІЙ за подаровані нею видання.
Наталія Василівна Цигановська – завідувачка кафедри фізичної культури і здоров’я Харківської державної академії культури й майстер спорту зі спортивної гімнастики. Наталія Василівна не тільки робить вагомий внесок у фізичне виховання студентів, але й активно займається науковою діяльністю.
Завдяки таким дарункам наша бібліотека невпинно поповнюється науковою літературою. Наталія Цигановська є співавтором усіх сімох подарованих видань.
Галина Матвеєва, Людмила Охріменко. Бібліотека вдячна.

Галина Матвеєва, Людмила Охріменко

Висловлюємо щиру подяку письменницям та волонтеркам Галині Матвеєвій та Людмилі Охріменко за книгу “#Голоси”, подаровану нашій книгозбірні.

У 2019 році за безпосередньої участі директорки Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука Тетяни Пилипець народився Всеукраїнський форум військових письменників, платформа, на якій діючі військові ЗСУ, журналісти, ветерани АТО/ОСС, волонтери мали змогу потоваришувати, презентувати свої книги, почути слова вдячності і надиху. І ось уже п’ять років поспіль місцем їхньої зустрічі у тому чи іншому форматі є Бібліотека Іваничука.

З початком повномасштабного вторгнення автори форуму стали на захист України. У альманасі “#Голоси” зібрані прозові та поетичні тексти, також роздуми тридцяти учасників Всеукраїнського форуму військових письменників, що стали рефлексіями, а почасти і хронологією пекельних місяців 2022–2023 років.

 

 

Олександр Підкопай. Бібліотека вдячна.

Олександр Підкопай

слобожанський літературознавець, краєзнавець

ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлюють щиру подяку слобожанському літературознавцю, краєзнавцю та упоряднику Олександру Підкопаю за подарунок до фонду книгозбірні – альбомного видання у шести частинах «Мерефа і мереф`яни», створене спільно з Віктором Соболем.
В альбомі представлені світлини культових споруд, громадських закладів, культурних подій і творчих колективів. Багато уваги упорядники приділили видатним мереф`янам. У виданні міститься також історична довідка про стадіон «Авангард», розкривається значення цього історичного об`єкту для міста.
Це не перше видання, подароване паном Олександром, користувачі вже мали можливість познайомитися зі збірками його поезій та документальним виданням «Історія міста Мерефа».
Олександр Вікторович Боронь. Бібліотека вдячна.

Олександр Вікторович Боронь

літературознавець, доктор філологічних наук

Адміністрація і колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлюють щиру подяку київському літературознавцю, доктору філологічних наук Олександру Вікторовичу Бороню за передачу в дар до фондів низки книгозбірні сучасних наукових видань Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, заступником директора з наукової роботи якого він є. Серед дарів – бібліографічні покажчики, збірники статей за авторством самого пана Олександра та випуски наукового щорічника «Шевченків світ». Особливо приємно бачити на його книгах звернення автора до читачів бібліотеки.

Віталій Андрійович Пилипець. Бібліотека вдячна.

Віталій Андрійович Пилипець

Адмінстрація, співробітники науково-дослідного відділу книгознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів і весь колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлюють щиру подяку своєму постійному читачеві Віталію Андрійовичу Пилипцю за низку чудових видань, подарованих книгозбірні.

Пан Віталій довгі роки працював з фондом документних пам’яток, досліджуючи історію рідної Карлівки, і от нарешті ми маємо можливість прийняти ґрунтовний збірник, присвячений його рідним місцям. Також у дарунок від нього були отримані інші видання з краєзнавства, в яких досліджується славне минуле Полтавщини.

Сергій Костянтинович Шелковий. Бібліотека вдячна.

Сергій Костянтинович Шелковий

харківський поет

Адміністрація і колектив працівників ХДНБ ім. В. Г. Короленка та, зокрема відділу книгознавства, колекцій рідкісних видань і рукописів, висловлюють щиру подяку видатному харківському поету Сергію Костянтиновичу Шелковому за дарунок до фонду бібліотеки низки поетичних збірок та збірки есе, присвяченої творчому об’єднанню художників «Буріме» зі зворушливим дарчим написом: «Харківській науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка з давньою дружбою і повагою». Ми пишаємося дружбою з такою непересічною особистістю і бажаємо пану Сергію всіляких гараздів та натхнення для подальших творчих успіхів.

Анна Веріженко. Бібліотека вдячна.

Анна Веріженко

співробітниця відділу обслуговування користувачів ХДНБ ім. В. Г. Короленка

Співробітниця відділу обслуговування користувачів ХДНБ ім. В. Г. Короленка Анна Веріженко подарувала нашій книгозбірні два комплекти сучасних настільних ігор. Цей чудовий дарунок не тільки урізноманітнить асортимент міського абонемента бібліотеки, а й дасть можливість нашим користувачам провести своє дозвілля цікаво та з користю.
Як не дивно, у вік тотальної комп’ютеризації настільні ігри набувають усе більшої популярності. Це унікальне заняття, що захоплює й подовгу не відпускає, а головне ― об’єднує людей, сприяє спілкуванню та інтелектуальному розвитку.
Гра «Емоційний інтелект» ― картковий тренажер з цікавими питаннями й різними варіантами відповідей. Ця інтелектуальна гра розвиває комунікативні навички, дозволяє цікаво провести час та знайти однодумців серед однолітків. На кожній картці описано ситуацію, яка може виникнути в житті дитини.
Настільна розважальна пізнавальна карткова гра «Все буде Україна» допоможе кожному перевірити свої знання про нашу країну та її народ, а також дізнатися багато іншої цікавої інформації.
Щиро вдячні нашій колежанці за чудовий подарунок!
Андрій Парамонов, Юзеф Броневський. Бібліотека вдячна.

Андрій Парамонов, Юзеф Броневський

Бібліотека вдячна за подароване видання «Цегельні Харківської губернії». Автори книги Юзеф Броневський, Віктор Іванов, Андрій Парамонов та Артем Погрібний присвятили його 370-річчю заснування Харкова і всім харківцям, які упродовж кількох століть розбудовували, прикрашали й боронили наше місто.

Відкриває книгу нарис розвитку будівельної справи та цегельного виробництва в губернії. Основна частина змісту ― інформація про майже всі цегельні заводи з моменту їхньої появи на території слобідських полків, а також про засновників і власників виробництва цегли.

Надзвичайно цінним доповненням до каталогу заводів є альбом клейм на цеглі, черепиці та плитці. А наявність іменного покажчика та списку джерел і літератури роблять книгу ще й дуже зручною в роботі з нею.

Адміністрація та колектив бібліотеки щиро дякують дарувальникам Андрію Парамонову та Юзефу Броневському й бажають їм нових успішних дослідницьких і видавничих проєктів.

Сергій Іванович Посохов. Бібліотека вдячна.

Сергій Іванович Посохов

професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, доктор історичних наук

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру вдячність професору Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, доктору історичних наук Сергію Івановичу Посохову за подарунок – видання, що підсумовує результат двадцятирічної роботи кафедри, яку він очолює:

Кафедра історіографії, джерелознавства та археології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна : автобіогр. нариси та бібліографія (2004–2023). – Харків : Майдан, 2024. – 294 с.

Катерина Яківна Єніна. Бібліотека вдячна.

Катерина Яківна Єніна

секретар Красноградської міської ради

Наша книгозбірня отримала від Катерини Яківни Єніної, секретаря Красноградської міської ради, подарунок – черговий випуск літературно-художнього альманаху «Красноградські етюди» (2022). У альманасі висвітлюється історія міста Краснограда, його досягнення, злети й труднощі, особливо в період становлення, оспівується краса рідного краю та любов до своєї малої Батьківщини. Книга містить прозові й віршовані твори, світлини різних куточків Красноградщини, а також репродукції картин художників.
Ідея створення альманаху зародилася ще у 2018 році, коли містяни готувалися до чергового ювілею з Дня народження Краснограда. Згодом «Красноградські етюди» змогли вирости до радіоверсії в форматі інтерв’ю з авторами творів, ході яких митці презентували свої літературні надбання широкому загалу слухачів.
Дякуємо за гарний подарунок!
Український інститут книги, видавець Ігор Степурін. Бібліотека вдячна.

Український інститут книги, видавець Ігор Степурін

Фонд ХДНБ ім. В. Г. Короленка поповнився збіркою #Голоси (антологія Всеукраїнського форуму військових письменників), яка з’явилася за підтримки Українського інституту книги та видавця – Ігоря Степуріна. Антологія #Голоси – прозові та поетичні тексти, а також роздуми тридцяти учасників Всеукраїнського форуму військових письменників.

«До мурах у серці. Почуйте їхні голоси. Вони про мертвих і живих, вцілілих та зранених, про героїв та зрадників, про велич та ницість, про кохання на війні та коханих з розтерзаними ранами, про нескорених духом синів та дочок рідної землі», – таку рецензію написала Дара Корній, сучасна українська письменниця, мати та дружина воїна.

До збірки, опублікованої в грудні 2023 року, увійшли твори, які учасники форуму написали у перший рік повномасштабного вторгнення російських загарбників. Кожен з них створив по 3–5 поезій або 10–15 сторінок прози. Твори збирали від лютого 2022 року. Книга була створена спільно з директоркою Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука Тетяною Пилипець. Варто зазначити, що проєкт Форуму військових письменників був започаткований в стінах цієї бібліотеки у 2019 році.

«Це не книга, яка має стояти на полиці, як елемент декору. Рефлексії, які ти отримуєш від військових, – вони тебе моментами можуть “вбивати”. Але тільки для того, щоб, як Фенікса, відродити. Це реальна сила. Якщо в тебе є рідні військові, вони тобі все одно ніколи правди не розкажуть, бо будуть берегти. А тут в тебе є можливість відчути рефлексію» – зауважила пані Тетяна.

Співробітники ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлюють щиру вдячність організаторам проєкту за цей чудовий подарунок!

Подяка за подаровані періодичні видання. Бібліотека вдячна.

Подяка за подаровані періодичні видання

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру вдячність Ользі Миколаївні Сайко та Наталії Михайлівні Калашниковій за подаровані періодичні видання медичного напрямку. «Приватний лікар», «Український медичний часопис», «Практикуючий лікар», «Український вісник психоневрології», «Міжнародний неврологічний журнал»,  «НейроNEWS: психоневрологія та нейропсихіатрія», «Практична ангіологія» та інші подаровані журнали висвітлюють результати оригінальних досліджень, клінічні випадки, містять оглядові статті, матеріали науково-практичних конференцій, конгресів, інтерв’ю з авторитетними експертами галузі, статті, присвячені питанням охорони здоров’я, навчальні лекції провідних вітчизняних спеціалістів в рамках післядипломної освіти лікарів та інші матеріали, що представляють інтерес для фахівців, студентів медичних навчальних закладів та людей небайдужих до свого здоров’я.

Світлана Ісаєнко. Бібліотека вдячна.

Світлана Ісаєнко

письменниця, психіатр та лікар-психотерапевт, кандидат медичних наук, доктор філософії та авторка онлайн-курсів із психотерапії

Світлана Володимирівна лікар – психіатр, психотерапевт, 8.5 років пропрацювала у міській психіатричній клініці, з них 2 роки очолювала психіатричне відділення, член Європейської асоціації психіатрів. На сьогоднішній момент є засновником клініки ментального здоров’я «Dr.Isaenko» та автором унікальних психотерапевтичних курсів.
«Істинний успіх – він твердий, спокійний і постійно розвивається. Ти ніколи не зможеш знати все, але можеш знати звідки черпати знання. Креативність, цілеспрямованість, гнучкість та бажання – твої помічники. І, звичайно ж, ставай досконалим. І не забувай дякувати. Поглянь, ти не можеш розуміти, де ти зараз. Навіть зараз ти на вищому ступені свого минулого буття».
Це слова героїні нової книги Світлани Ісаєнко «Мила Міла». Це – історія про те, як почути себе.
Щиро дякуємо Світлані Ісаєнко за подарунок! Видання поповнить фонд нашої бібліотеки.
Наталія Погребняк. Бібліотека вдячна.

Наталія Погребняк

поетеса

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро дякує поетесі Наталії Погребняк, яка подарувала нашій книгозбірні ще п’ять авторських видань. Пані Наталія вже не вперше дарує нам свої чудові книжки.
Це дитячі книги «Чарівна скриня», «Грибний дощик», «Прочитай і розмалюй» та дві поетичні збірки для дорослого читача. З них – два видання з дарчими написами Наталії Погребняк.
«Межа» – продовження теми російсько-української війни періоду 2022–2023 рр., що болем відгукується в кожному серці, художнім словом карбується в літопис історії України. У збірці рівноправно знайшли місце громадянська, пейзажна та інтимна лірика. Кожен вірш – доля українців, котрі мужньо долають спільний шлях випробувань, це почуття обов’язку перед народом, любов до Батьківщини, кохання й щира віра в перемогу України.
«Вітражі сьогодення» – це роздуми Наталії Погребняк про загадковість непізнаної душі, про суспільство й роль людини в ньому, це «щира сповідь осінньої жінки», закоханої в життя.
Борис Гриньов. Бібліотека вдячна.

Борис Гриньов

вчений-матеріалознавець, поет-пісняр та колекціонер

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка щиро вдячний пану Борису Гриньову за подаровані видання.

Відвідавши презентацію нової збірки віршів українського вченого-матеріалознавця, поета-пісняра, колекціонера пана Бориса, отримали безцінні ексемпляри до фонду бібліотеки з іменним підписом автора.

«Ехо війни у 36 кадрах». Це літературно-художній альбом, створений автором разом з композитором і фотохудожником Михайлом Некрасовим. Образ Героя для фотоальбому втілив український співак та актор EL Кравчук.

Видання поповнять фонд нашої бібліотеки. Сподіваємось на подальші зустрічі та співпрацю.

ЦДНТА України. Бібліотека вдячна.

ЦДНТА України

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру вдячність ЦДНТА України за подароване видання ”Крихка спадщина. Архітектурний модернізм Українського Півдня та Сходу: кінець 1950-1980-ті”.

Цей унікальний альбом-каталог збагатить фонд нашої книгозбірні й стане в нагоді для всіх користувачів, хто досліджує та цікавиться модернізмом в архітектурі.

Видавничий дім «Школа». Бібліотека вдячна.

Видавничий дім «Школа»

Адміністрація та колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлюють щиру вдячність Видавничому дому «Школа», в особі директора, Василя Віталійовича Федієнка, за дарунок напередодні Міжнародного дня книгодарування, що відзначається 14 лютого. Подаровані в межах акції «Даруй українську, читай українською!» 60 чудових книг для дітей та підлітків призначені поповнити фонд міського абонемента книгозбірні.
Попри усі труднощі, які довелося пережити й подолати Видавничому дому «Школа» в ці нелегкі часи, видавництво продовжує свою прекрасну і шляхетну місію – давати людям можливість тримати у руках нові книжки. Це – втілення наполегливої праці авторів, ілюстрацій талановитих художників, уважних виправлень редакторів, технічного верстання, коректури та багато чого іншого, що є безцінним внеском у справу книгорозповсюдження та просування читання.

Богдашина Олена Миколаївна. Бібліотека вдячна.

Богдашина Олена Миколаївна

Доктор історичних наук, професор Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди

Багаторічний користувач бібліотеки, доктор історичних наук, професор Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Олена Богдашина передала для розміщення в мережі Інтернет ще одну цифрову копію своєї праці. Це монографія “Джерелознавство історії України: питання теорії, методики, історії”.

Досягнення української історичної науки у царині вивчення минувшини українського народу та української держави достатньо широко представлені у монографіях, наукових часописах, збірках тощо. Усталені уявлення про перебіг історичних подій української історії оприлюднені на сторінках численних шкільних та вузівських підручників. Натомість забезпечення підручниками та посібниками інших галузей історичної науки залишає бажати кращого. Тим нагальнішою є поява рецензованого навчально-методичного посібника, який має на меті привернути увагу студентів до найскладніших проблем теорії історичного джерелознавства, методики та історії джерелознавства історії України, а саме до тих питань методології та методики українського джерелознавства, які забезпечують теоретичну основу наукових історичних студій, а також мають практичне значення у роботі з історичними джерелами. Це третє видання посібника О.Богдашиної.

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка вдячний Олені Миколаївні за її постійний внесок у поповнення бібліотечного фонду.

Людмила Данилівна Соколюк. Бібліотека вдячна.

Людмила Данилівна Соколюк

Доктор мистецтвознавства, член-кореспондент Національної академії мистецтв України

Фонд книгозбірні поповнився новою ґрунтовною працею з історії українського мистецтва «Вища мистецька школа Харкова: від модернізму до трансформації (1921–1962)», авторкою якої є доктор мистецтвознавства, член-кореспондент Національної академії мистецтв України Людмила Данилівна Соколюк.

У монографії висвітлені процеси формування вищого мистецького навчального закладу в Харкові, особливістю яких став поперемінний перехід від підготовки митців образотворчого мистецтва до студіювання фахівців художньо-промислового напряму. Обидві ці лінії вперше були поєднані в системі викладання у приватній школі малювання Марії Раєвської-Іванової в Харкові у другій половині ХІХ ст., а сьогодні ця модель знайшла своє продовження і подальший розвиток в діяльності Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

У книзі розкрито внесок митців-педагогів авангардних уподобань у модернізацію українського образотворчого мистецтва у 1920-ті – на початку 1930-х років, а також неймовірні втрати серед педагогічного складу цього мистецького вишу в період сталінських репресій у 1933–1937 роках, що знайшли продовження і у другій половині 1940-х років до настання «хрущовської відлиги».

Бібліотека вдячна Людмилі Данилівні за цінний дарунок!

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна. Бібліотека вдячна.

Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна

Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру вдячність фахівцям кафедри історіографії, джерелознавства та археології Історичного факультету та Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за подаровані видання, присвячені історії університету та його видатним особистостям, професорам та викладачам. Отримані видання стануть важливою частиною наших фондів та верифікованим джерелом досліджень для користувачів бібліотеки.