Бібліотека вдячна: Дарувальники — 2021
Адміністрація і колектив Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка щиро вдячні громадським організаціям та установам, авторам, користувачам за подаровані книги. Завдяки їхній небайдужості поповнюється і збагачується фонд книгозбірні.
Галина Миколаївна Швецова-Водка
Доктор історичних наук, професор кафедри бібліотекознавства і бібліографії Рівненського державного гуманітарного університету
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку доктору історичних наук, професору кафедри бібліотекознавства і бібліографії Рівненського державного гуманітарного університету, давньому другу Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Галині Миколаївні Швецовій-Водці за подароване видання, яке поповнить спеціалізований фонд кабінету бібліотекознавства ім. Л. Б. Хавкіної.
Швецова-Водка Г. М. Документознавство : навч.-метод. посіб. для здобувачів вищ. освіти першого (бакалавр.) рівня спец. 029 Інформац., бібл. та архівна справа / Г. М. Швецова-Водка, М. С. Костенко ; Рівнен. держ. гуманітар. ун-т. – Київ : Кондор, 2021. – 140 с.
Борис Андрійович Фоменко
Член Національної спілки журналістів України, лауреат Міжнародної літературної премії ім. І. Кошелівця
Щиро дякуємо Борису Андрійовичу Фоменко за передані книги. Дякуємо за увагу до нашої бібліотеки та турботу про формування її фонду.
Видання з собистої книгозбірні (341 прим.) передані до сектору ретроспективного комплектування та книгообміну відділу наукового формування документних ресурсів і документообміну і будуть розподілені в бібліотеки всіх систем і відомств України.
Станіслав Дрокін
Художник-ювелір
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру вдячність Станіславу Дрокіну за переданий до фонду альбом «Станіслав Дрокін: ДНК автора».
Станіслав Дрокін – харківський художник-ювелір світового рівня, визнаний у світі митець, переможець міжнародних та українських ювелірних конкурсів. Презентація згаданого альбому відбулася в рамках персональної виставки Станіслава Дрокіна, що експонувалася влітку 2021 р. в Музеї історичних коштовностей України (філія Національного музею історії України). Альбом двомовний, вийшов обмеженим тиражем. Його основу складають роботи ювеліра. У виданні також розміщені стаття кураторки виставки, відгуки про митця від його колег та експертів з різних країн світу. Також опубліковані статті пана Станіслава, одну з них він виголосив під час наукової конференції в МІКУ.
Ганна Горобець, директорка видавництва «Горобець»
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру вдячність Ганні Горобець за цінні дарунки – видання ”Лавришівське Євангеліє XIV століття”, ”Холмське Євангеліє ХІІІ століття”, ”Віденський Октоїх XIІІ ст.”.
З 2009 року видавництвом «Горобець» започатковано проєкт «Повертаємо в Україну культурну спадщину», покликаний шляхом видань факсимільного типу зробити доступними для науковців та громадськості середньовічні рукописні пам’ятки, що знаходяться поза межами України. Від найбагатшої книжкової спадщини Київської Русі збереглося не більше одного відсотка усіх рукописів, створених у князівських скрипторіях – це книги релігійні, історичні й державотворчі. Тому кожен збережений рукопис є цінним історичним джерелом та скарбом української середньовічної культури. На жаль, переважна більшість українських середньовічних книжних пам’яток перлинами книжкових зібрань Австрії, Білорусі, Італії, Польщі, Росії, Франції та інших країн.
Видавництво «Горобець» повертає цінні рукописи у вигляді факсимільних копій в Україну за сприяння Українського культурного фонду, в рамках програми «Повертаємо в Україну культурну спадщину».
Микола Семенович Туркот
Кандидат юридичних наук, доцент
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку Міколі Семеновичу Туркот за подароване видання “Військові кримінальні правопорушення: Розділ ХІХ Особливої частини Кримінального кодексу України з постатейними матеріалами практики Європейського суду з прав людини, Верховного Суду України, Верховного Суду, апеляційних і місцевих судів”.
У науково-практичному посібнику міститься характеристика військових кримінальних правопорушень, передбачених Розділом XIX Особливої частини Кримінального кодексу України.
Окреслено коло ознак, за допомогою яких здійснюється відмежування злочинів та кримінальних проступків від військових адміністративних і дисциплінарних правопорушень.
Особливу увагу укладачами приділено систематизації постатейних матеріалів з практикою Європейського суду з прав людини, Верховного Суду, Верховного Суду України, апеляційних і місцевих судів.
Окрім того, запропоновано підборку нормативно-правових актів у сфері національної безпеки і оборони, міжнародних конвенцій, які можуть бути використані правозастосовниками у практичній діяльності.
З метою швидкого та зручного доступу користувачів до цих матеріалів, надання можливості застосовувати їх у новітній редакції, у виданні використовуються QR-коди.
Посібник буде корисним для слідчих, адвокатів, прокурорів, суддів, юристів, які реалізують повноваження у військовій сфері, військовослужбовців, студентів і викладачів юридичних вищих навчальних закладів, так само усіх, хто цікавиться Воєнною організацією України.
Олександр Савчук
Видавець
Колектив ХДНБ ім. В. Г. Короленка висловлює щиру подяку видавцю Олександру Савчуку за подароване видання “Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю” Стефана Таранушенко.
Книга видана за підтримки Українського культурного фонду у межах програми “Культура плюс”.
В книзі є елементи доповненої реальності (точні кольорові 3d-моделі церков, з якими можна буде взаємодіяти: обертати, збільшувати, наближатися, розглядати з усіх боків, змінювати освітлення пори дня). У кожної церкви є QR-код, який можна відсканувати за допомогою камери на смартфоні, і на екрані з’явиться 3D-модель.